💬
Czat

Ikona rabatu Sprawdź OUTLET i kupuj nawet do 40% taniej

Dlaczego iRobot to dobry odkurzacz dla alergika?

Czym powinien charakteryzować się odkurzacz dla alergików?

Każda osoba mająca skłonność do alergii powinna porządnie zastanowić się nad tym, w jaki sposób odkurza w swoim domu. Wiele sposobów na sprzątanie, które nie stanowią dla innych żadnego problemu, dla uczulonych zupełnie nie wchodzi w grę. Wszystkie czynności, które niepotrzebnie rozpylają drobinki kurzu z powrotem w powietrze, odpadają już na samym początku.

Oczywiście nie wchodzą w grę także tanie odkurzacze kablowe z marketu, w których filtr często stanowi jedynie sześcian grubej gąbki. Nie możemy również mówić tutaj o zamiataniu, które wiąże się z wzbijaniem kurzu i drobnego brudu z podłogi z powrotem w powietrze.

Filtr HEPA do odkurzacza iRobot

Odkurzacz dla alergików bezapelacyjnie musi być wyposażony w odpowiednią filtrację. W przeciwnym wypadku narobi więcej szkód niż pożytku. Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla alergika będzie odkurzacz z filtrem AeroForce. Są to wysokowydajne, bardzo gęste filtry, których skuteczność w przechwytywaniu alergenów to ponad 99,9%.

Oprócz tego odkurzacze dla uczulonych powinny charakteryzować się wysoką klasą szczelności. Jest to bardzo istotne, ponieważ na nic zda się dobry filtr, jeżeli w trakcie wymiany worka musisz wejść w niemal bezpośredni kontakt z jego zawartością. jednak rozwiązania, które powinny pomóc.

Jakie odkurzacze dla alergików?

Istnieje kilka wytycznych, na które należy zwrócić uwagę podczas szukania odpowiedzi na pytanie jaki odkurzacz dla alergików jest najlepszy. Wysoka klasa szczelności, wydajny i gęsty filtr – te cechy nasuwają się na myśl w pierwszej chwili. A może myśleć zupełnie inaczej? Przemyśl zakup odkurzacza całkowicie samodzielnego, który posprząta za Ciebie, odciążając Cię w ten sposób z tego żmudnego obowiązku, jednocześnie dbając o Twoje zdrowie i dobre samopoczucie.

iRobot specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. W gamie naszych produktów znajduje się cała armia urządzeń tak samodzielnych, że możesz nawet nie zauważyć ich obecności – zobaczysz tylko idealny porządek, a nie sam proces sprzątania. Wyobraź sobie sytuację – wstawiasz odkurzacz automatyczny ze stacją opróżniającą pojemnik w domu, ustawiasz harmonogram oraz resztę drobnych parametrów. I od tej pory codziennie cieszysz się czystym, pozbawionym kurzu i zanieczyszczeń wnętrzem bez kiwnięcia palcem. Żyjesz w całkowitej izolacji od szkodliwych alergenów w Twoim domu, a to wszystko dzięki jednemu, małemu odkurzaczowi. Pozostaje tylko zastanowić się jakie roboty sprzątające dla alergików wybrać?

Robot odkurzający iRobot Roomba s9+ opróżniający pojemnik na brud do stacji Clean Base

iRobot Roomba S9+

iRobot Roomba S9+ – ten odkurzacz łączy w sobie dwie najważniejsze cechy idealnego odkurzacza dla alergików. Po pierwsze wyposażony jest w wysokowydajny filtr, najlepszy dla alergików ze względu na wysoką gęstość. Oprócz tego w zestawie otrzymujesz stację ładująco-czyszczącą, która samodzielnie, na sygnał o przepełnieniu wbudowanego pojemnika, opróżni go. W ten sposób odkurzacz zdecydowanie opóźnia moment Twojego kontaktu z workiem pełnym kurzu – i to nie byle jakim! Stacje ładująco-czyszczące iRobot wyposażone zostały w specjalny worek z systemem AllergenLock, który zamyka szczelnie worek podczas wyciągania go ze stacji. W ten sposób kurz i alergeny zostają w środku, a ryzyko kontaktu z nimi zostaje zredukowane do minimum.  Oprócz tego posiada mnóstwo funkcji, pozwalających na całkowitą automatyzację jego pracy. Dzięki temu możesz całkowicie zapomnieć o ręcznym odkurzaniu i na stałe przyzwyczaić do ciągłego porządku.

iRobot Roomba Combo

iRobot Roomba Combo sprzątający podłogę w kuchni

Drugim doskonałym kandydatem jest Roomba Combo, jednak z nieco innego powodu. Po pierwsze wyposażony jest w antyalergiczny filtr, który stanowi podstawowe wyposażenie odkurzacza dla alergika. Po drugie – posiada również funkcję mopowania, która doskonale uzupełnia proces odkurzania. Zaraz za szczotką, która wciąga drobinki z podłogi, znajduje się wilgotna nakładka, która myje podłogi na mokro. Nie tylko zostawia po sobie idealną czystość, ale również pozbywa się alergenów na dwa sposoby podczas jednego cyklu sprzątania. Taki duet zapewni, że na dobre zapomnisz o niekomfortowym drapaniu w gardle i swędzeniu nosa we własnym domu.

Dobry odkurzacz dla alergików – podsumowanie

irobot roomba j7 wraz z aplikacją mobilną sugeruje alergikom dodatkowe odkurzanie w okresie pylenia roślin

Idealnym odkurzaczem dla alergika będzie urządzenie, które zastąpi Cię całkowicie z obowiązku sprzątania, a robiąc to zadba również o jakość powietrza w Twoim domu. Dokładnie takiemu zadaniu podoła iRobot wyposażony w wysokowydajny filtr. W pakiecie otrzymujesz dwie korzyści – dokładnie odkurzony dom bez kiwnięcia palcem oraz przestrzeń wolną od drażniących alergenów. Roboty odkurzające iRobot są dodatkowo wyposażone w szereg inteligentnych funkcji – szczególnie przydatne dla alergików będą sugestie sezonowe. Aplikacja wie, kiedy rozpoczyna się sezon pylenia roślin i proponuje w tym okresie ustawienia w harmonogramie dodatkowego sprzątania. Czy jest się nad czym zastanawiać?

O krok przed bałaganem.

Sklep