💬
Czat

Ikona rabatu Noworoczne Promocje w sklepie iRobot! - SPRAWDŹ

Jaki iRobot wybrać? Sprawdź!

Jaki odkurzacz automatyczny wybrać?

Przed użytkownikiem chcącym kupić robota sprzątającego stoi nie lada wyzwanie. Jaki iRobot wybrać? Najpierw spotka Cię zalew różnych, nieznajomo brzmiących marek, a później ogromna ilość tajemniczych cech i funkcji. W takich sytuacjach lepiej postawić na lidera rynku i rozejrzeć się wśród modeli iRobota. Nie bez powodu jest to marka rozpoznawalna na całym świecie. Wieloletnie doświadczenie w tworzeniu najlepszych odkurzaczy automatycznych daje pewność, że urządzenia te będą sprzątały najlepiej - niezależnie od powierzchni.

Roomba s9 sprząta pod kanapą, kobieta siedząca z psem na kanapie

iRobot Roomba serii 600­­

To podstawowy model iRobota z pełnej gamy robotów odkurzających amerykańskiego producenta. Jednak nawet ten najniższy model posiada dwie szczotki główne, które doskonale zagarniają brud do pojemnika. Bateria jest średniej pojemności, dlatego jest to doskonała opcja dla osób z niedużymi mieszkaniami. iRobot Roomba serii 600 świetnie poradzi sobie ze wszystkimi powierzchniami, a po skończonej pracy sam wróci do stacji dokującej i zacznie się ładować. Nawet ten podstawowy model odkurzacza automatycznego potrafi komunikować się z Alexą oraz ma możliwość integracji ze Smart Home.

iRobot Roomba i3

Jeśli masz wyższe wymagania w stosunku do robota i stopnia jego automatyzacji, możesz wybrać Roombę i3. Poradzi sobie on z każdą powierzchnią, z jaką przyjdzie mu się zmierzyć. Oprócz tego wyposażony jest w 10x większą moc ssącą (w porównaniu do robotów Roomba serii 600) oraz dwie gumowe szczotki główne, w które nie wplątuje się sierść. Doskonale więc sprawdzą się, jeśli w domu mieszkają czworonożni pupile.

Oprócz tego odkurzacz może zostać przez Ciebie zaprogramowany, aby posprzątał cały dom. Nawet jeśli rozładuje się w trakcie odkurzania dużej powierzchni, wróci do stacji ładującej, uzupełni energię i powróci do odkurzania tam, gdzie je przerwał. W odróżnieniu o poprzedniego modelu, po ukończonym sprzątaniu utworzy mapę Twojego domu. Model i3+ wyposażony został dodatkowo w stację ładująco-czyszczącą z systemem antyalergicznym, do której robot opróżnia swój pojemnik na brud nawet przez 60 dni. Dzięki temu możesz liczyć na jego długą, bezobsługową pracę.

iRobot Roomba j7

Roomba j7 to nowy model od iRobota - jeden z najlepszych, jaki możesz kupić. Wyposażony jest w nowoczesne systemy, m.in. iRobot Genius i PrecisionVision, dzięki czemu pozostaje z Tobą w kontakcie i komunikuje się na temat napotkanych przeszkód – wysyła w aplikacji zdjęcia, a Ty decydujesz, jak robot ma się zachować w przyszłości wobec napotkanego przedmiotu. Regulacja wysokości głowicy ssącej pozwala na dopasowanie się do każdej powierzchni, a wysokowydajny filtr AeroForce zatrzymuje 99% alergenów, dzięki czemu lokatorzy mogą oddychać spokojnie.

Robot odkurzający czy mopujący?

roboty Roomba i Braava współpracują i komunikują się ze sobą

Różnica między robotami odkurzającymi a mopującymi jest znacząca. Przede wszystkim ten drugi nie powinien rozpoczynać swojej pracy, jeśli pierwszy nie ukończył odkurzania. Urządzenia automatycznie myjące podłogi nie mają możliwości odkurzania, więc ich zwilżona szmatka tylko zbierałaby i rozcierała  zbity kurz, zamiast myć podłogę. Najlepszym wyjściem jest więc zakup obu robotów, najlepiej współpracujących ze sobą. Będą się one komunikować w taki sposób, aby zaraz po zakończeniu odkurzania przez robota odkurzającego, robot mopujący rozpoczynał mycie na mokro. 

iRobot Roomba Combo

Dobrym i nieco tańszym rozwiązaniem będzie również zakup odkurzacza hybrydowego iRobot Roomba Combo, czyli takiego, który odkurza i myje jednocześnie. Robot nie będzie sam psuł efektów swojej pracy, ponieważ głowica czyszcząca znajduje się z przodu, a zwilżona szmatka z tyłu. Co oznacza, że cały kurz i luźny brud najpierw zostanie zassany, a następnie nakładka zmyje na mokro zabrudzenia z powierzchni. Combo posiada oczywiście możliwość ustalania harmonogramu sprzątania oraz komunikacji przez Alexę czy Asystenta Google.

Roomba combo odkurza i mopuje

Na co zwrócić uwagę przed zakupem iRobota?

Kupując robota sprzątającego należy pamiętać, aby dopasować go do swoich potrzeb. Jaki iRobot do domu? Jeśli masz do odkurzenia dużą powierzchnię, potrzebny jest Ci model z pojemną baterią z wyższej półki. Nie ma to jednak zbyt dużego znaczenia, ponieważ roboty sprzątające iRobot posiadają funkcję ładowania i wznawiania sprzątania. Oznacza to, że nawet jeżeli robot nie posprząta całego mieszkania na jednym naładowaniu baterii, uda się do stacji dokującej, doładuje akumulator, a następnie będzie kontynuował odkurzanie od momentu w którym je przerwał. Jeśli oczekujesz pełnej automatyzacji, postaw na modele dodatkowo wyposażone w stację opróżniającą pojemnik na brud, by móc cieszyć się czystymi podłogami bez obowiązku ciągłego opróżniania pojemnika. Oprócz tego zastanów się czy chcesz, aby zaraz po odkurzaniu kolejne urządzenie rozpoczęło mycie na mokro. Tym sposobem podłogi mogą lśnić czystością w sam raz na Twój powrót do domu. Jeśli natomiast mieszkasz w kawalerce, a odkurzacz wolisz uruchamiać ręcznie - wybierz jeden z bardziej podstawowych modeli, a na pewno spełni on Twoje oczekiwania!

O krok przed bałaganem.

Sklep