💬
Czat

Ikona rabatu Wiosenne Promocje w sklepie iRobot! - SPRAWDŹ

Jaki odkurzacz automatyczny do sierści?

6 najważniejszych funkcji robotów sprzątających sierść

Jaki robot sprzątający do sierści wybrać, aby poradził sobie z sierścią naszych pupili? Taka decyzja może stanowić spore wyzwanie. Nawet zwykłe odkurzacze ręczne mają kłopoty z sierścią. Nie tylko zawija się ona na wlocie do rury i dość szybko blokuje wlot powietrza, ale również szybko wypełnia zbiornik na brud. Często okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem jest pozbieranie sierści ręcznie, a następnie rozpoczęcie odkurzania. Jakie funkcje mają odkurzacze automatyczne, aby lepiej radziły sobie z sierścią samodzielnie?

roomba i7 zbierająca sierść za pomocą szczotki bocznej do sprzątania w narożnikach i przy krawędziach

Specjalne szczotki, w które nie wplątuje się sierść

Dwie szczotki główne zastosowane w modelach Roomba serii: „e”, „i”, „j” oraz „s”, są gumowe i nie posiadają włosia, w które mogłaby wplątywać się sierść. W połączeniu z większą mocą ssącą są w stanie wciągnąć luźny brud oraz sierść, która jest kierowana prosto do zbiornika na brud. W ten sposób nie musisz co chwilę interweniować i uwalniać robota, którego szczotki zaplątały się we włosy i sierść.

Zaawansowany system filtrujący

W przypadku sprzątania w domu, w którym mieszkają zwierzęta ważne jest, aby zbierane z podłogi pyłki i alergeny były kierowane prosto do zbiornika, z którego nie wydostają się na zewnątrz. Są one zasysane do odkurzacza i zatrzymują się na specjalnym filtrze, który usuwa 99% nieczystości i alergenów do wielkości 10 mikronów. W ten sposób otrzymujesz czyste podłogi oraz czyste powietrze w domu.

Szczelne stacje opróżniające

W czasie odkurzania sierści pojemnik potrafi się szybko napełnić. Na szczęście modele iRobot Roomba i3+iRobot Roomba i7+iRobot Roomba j7+ oraz iRobot Roomba s9+ wyposażone są w stacje ładująco-czyszczące, które naładują baterię urządzenia oraz opróżnią jego pojemnik na brud. Dzięki temu nie musisz martwić się, że z powodu nadmiernego brudu w domu, odkurzacz automatyczny stanie się niewygodny w obsłudze. Oprócz tego w stacji Clean Base znajduje się uszczelniony worek na brud AllergenLock, do którego usuwane są zanieczyszczenia. Po otworzeniu pojemnika w stacji, worek zamyka się, nie pozwalając, aby alergeny rozeszły się po mieszkaniu.

Wjeżdżanie w trudno dostępne miejsca

Poruszając się po pomieszczeniach, w którym pies lub kot zostawiają swoją sierść, niestety brudzisz jeszcze bardziej. Z powodu ruchów powietrza wlatuje ona pod stoły, kanapy oraz inne meble, gdzie ukrywa się aż do momentu, kiedy odsuniesz je od ściany. Odkurzacze Roomba mają bardzo niski profil, dzięki czemu bez problemu wjadą pod standardowe meble i posprzątają nagromadzony tam brud.

Wykrywanie brudu i koncentracja pracy

Najnowsze modele iRobot Roomba wyposażone są w system Dirt Detect, który dzięki zaawansowanym czujnikom wykrywa najbardziej zabrudzone miejsca w domu. Na nich robot koncentruje swoją pracę aż do momentu osiągnięcia idealnej czystości. Zachowuje się dokładnie tak, jak Ty podczas sprzątania.

Robot odkurzający przyjazny zwierzętom

Jeśli nie chcesz, aby odkurzacz pracował w obecności Twojego pupila, możesz ustawić odpowiedni harmonogram pracy – na przykład kiedy wychodzisz na spacer ze swoim psem. Ponadto, w nowszych modelach i7/i7+, j7/j7+ oraz s9+ tworzących mapy pomieszczeń w Twoim domu, możesz ustalić, które pokoje będą sprzątane i kiedy.

pies border collie leżący na dywanie, obok roomba i7 odkurza podłogi

Roboty, które idealnie radzą sobie z sierścią psa i kota

Skuteczne usuwanie sierści jest najbardziej pożądaną przez właścicieli zwierząt domowych cechą odkurzacza automatycznego. Ze względu na wyjątkowe 2 gumowe szczotki główne, w które nie wplątują się sierść oraz włosy, sugerowane są roboty serii „e”, „i”, „j” oraz „s”. iRobot Roomba j7/j7+ dodatkowo wyposażone są w nawigację PrecisionVision, dzięki której rozpoznają i omijają przeszkody, takie jak nieczystości pozostawione przez zwierzęta domowe, a także kable, skarpetki oraz buty, które rozbawiony zwierzak może rozrzucić po podłodze.

W automatyczne opróżnianie pojemnika na brud wyposażone zostały modele i3+, i7+, j7+ oraz iRobot Roomba s9+Roomba i7/i7+, j7/j7+ oraz s9+ utworzy mapę Twojego mieszkania i pomoże lepiej ustalić plan odkurzania z podziałem na poszczególne pokoje. Dodatkowo, w aplikacji iRobot HOME możesz wskazać strefy bez dostępu, które robot ominie podczas sprzątania – na przykład miski lub posłanie Twojego pupila.

Robot odkurzający do sierści Roomba s9+ dodatkowo wyposażony jest w technologię PowerBoost, która pozwala mu na jeszcze dokładniejsze sprzątanie dywanów, w których gromadzą się trudne do wydobycia sierść oraz włosy. Możliwe jest to dzięki zwiększaniu mocy ssącej po wykryciu przez robota tego rodzaju powierzchni. 

Więcej czasu wolnego

iRobot Roomba dostajesz coś więcej niż tylko czyste podłogi - otrzymujesz komfort życia i czas wolny, który możesz wykorzystać tak, jak lubisz. W domu, w którym mieszkają czworonogi trzeba sprzątać częściej. Zrzuć ten obowiązek ze swoich barków i postaw na odkurzacz samojezdny do sierści. W ten sposób odetchniesz z ulgą i będziesz mieć dużo czasu na zabawę z pupilem!

 

O krok przed bałaganem.

Sklep