Znajdź odpowiedź
Szukaj
Przegląd funkcji Wirtualnej Latarni™.
Wirtualna latarnia (WL) może pracować zarówno jako Wirtualna latarnia, jak i Wirtualna ściana, co zależeć będzie od wybranego trybu pracy.
Tryb Wirtualnej ściany: całkowicie blokuje dostęp do obszarów, do których nie chcesz wpuszczać robota.
-
Tryb Wirtualnej latarni: działa jak brama, która w czasie odkurzania automatycznie blokuje i otwiera dostęp do wskazanych obszarów, umożliwiając robotowi Roomba skuteczne sprzątanie kilku pokojów. Po zakończeniu sprzątania przez robot Roomba obszarów wskazanych w Wirtualnej latarni, narzędzie to pokieruje powrotem robota do stacji dokującej.
Maksymalny czas sprzątania pokoju to 25 minut. Najlepsze wyniki przyniesie użycie maksymalnie 2 Wirtualnych ścian w jednym cyklu sprzątania.
Przykład: Roomba i stacja dokująca znajdują się w sypialni (1). Chcesz, żeby robot Roomba odkurzył także sąsiadujący z nią salon (2) i gabinet (3). Umieść Wirtualną latarnię w przejściu z pokoju 1 do pokoju 2 i drugą Wirtualną latarnię w przejściu z pokoju 2 do pokoju 3, jak pokazuje poniższa ilustracja:
Kiedy robot Roomba skończy sprzątanie pokoju 1, Wirtualna latarnia wpuści robota Roomba do pokoju 2 i umożliwi jego sprzątniecie. Po zakończeniu sprzątania w pokoju 2 WL otworzy kolejne przejście, umożliwiając robotowi wjazd i sprzątniecie pokoju 3. Po sprzątnięciu wszystkich pokoi (lub przy niskim poziomie energii w akumulatorze ) Wirtualna latarnia pokieruje powrotem robota Roomba do stacji dokującej, gdzie będzie mógł się naładować.
Poniższy film pokazuje, jak robot aktywuje Wirtualną latarnię i wykorzystuje wiązkę podczerwieni do blokowania, a następnie otwarcia przejazdu do poszczególnych pokoi:
Wybieranie trybu Wirtualnej ściany lub Wirtualnej latarni w Wirtualnej latarni:
Wybieranie trybu: włącz Wirtualną latarnię, aby wybrać jeden z trybów (poz. 1).
Wybieranie zakresu: użyj przełącznika, aby wybrać rozmiar otworu drzwiowego lub przejścia, które chcesz zablokować (poz. 2).
Kiedy robot z obsługą Wirtualnej latarni trafi na tę latarnię, nastąpi jej sparowanie z robotem, po czym latarnia będzie włączać się i wyłączać automatycznie. Każda latarnia jest zasilana dwiema bateriami alkalicznymi typu „C”. Migająca kontrolka zasilania przy wyłączonym robocie oznacza, że baterie są na wyczerpaniu i trzeba je będzie wkrótce wymienić.
Korzystanie z WL w trybie Wirtualnej latarni:
Umieścić WL w przejściach pomiędzy kolejnymi pokojami, które ma sprzątnąć robot Roomba.
Sprawdzić, czy logo iRobot jest skierowane do przodu, a przełącznik ustawiony w trybie Wirtualnej latarni.
-
Uruchomić robot Roomba w stacji dokującej.
Robot Roomba rozpocznie cykl sprzątania w pokoju 1 i będzie pracować do momentu sprzątnięcia wszystkich pokojów czy obszarów wskazanych w WL (maksymalnie 25 minut na pomieszczenie) lub spadku poziomu energii w akumulatorze, co spowoduje powrót robota do stacji dokującej.
Należy unikać ustawiania WL zbyt blisko innych WL, automatycznych Wirtualnych ścian lub stacji dokującej. Wiązki podczerwieni z tego sprzętu mogą się wzajemnie zakłócać i uniemożliwiać robotowi Roomba wykonanie zadania. Jeśli to możliwe, ustawić Wirtualną latarnię w taki sposób, żeby wiązka podczerwieni była skierowana wzdłuż obszaru, który ma zostać zablokowany, bez żadnych przeszkód na jej drodze.
Jak używać WL w trybie Wirtualnej ściany?
WL tworzy niewidoczną barierę, której robot Roomba nie przekroczy, jak pokazuje poniższa ilustracja:
Umieścić WL w otworze drzwiowym do pokoju, który chcesz sprzątnąć robotem Roomba.
Sprawdzić, czy logo iRobot jest skierowane do przodu, a przełącznik ustawiony w trybie Wirtualnej latarni.
Uruchomić robot Roomba w stacji dokującej.
Możesz użyć przełącznika zakresu, żeby ustawić długość bariery w przedziale od 0 do 2,4 m. Ustawienie długiego zakresu spowoduje szybsze wyczerpywanie się baterii WL.