💬
Czat

iRobot OS w nowej odsłonie

Co kryje się za wyjątkową inteligencją robotów sprzątających marki iRobot? Sekretem jest system operacyjny iRobot OS, który napędza roboty sprzątające iRobot i umożliwia im działanie na tyle inteligentne, by skutecznie wyręczyć Cię w obowiązkach sprzątania podłóg. System operacyjny doczekał się właśnie kolejnej, szóstej wersji, która przynosi kolejne usprawnienia - przeczytaj poniższy wpis i poznaj nową odsłonę iRobot OS!

Czym jest iRobot OS?

Jeśli zastanawiasz się, czym jest iRobot OS, odpowiadamy - iRobot OS to inteligentny system operacyjny, który łączy roboty sprzątające z aplikacją iRobot Home i odpowiada za wszystkie funkcje smart. Więcej na ten temat przeczytasz w tym wpisie: POZNAJ IROBOT OS.

Jakie ulepszenia iRobot OS w wersji 6.0?

Wraz z szóstą wersją systemu iRobot OS, wprowadziliśmy kilka usprawnień, poniżej najważniejsze z nich:

Szybsze mapowanie przestrzeni

Tworzenie mapy miejsca, w którym żyjemy, jest niesamowicie przydatnym narzędziem, które pozwala na zlecanie robotowi pracy i dostosowywanie jej parametrów do konkretnych pomieszczeń, a nawet obszarów – np. wokół misek naszego zwierzaka, czy wokół kuchennych blatów. Całość realizowana jest za pomocą inteligentnych map Imprint, generowanych przez robota. Najnowsza aktualizacja sprawi, że proces mapowania pomieszczeń będzie aż siedem razy szybszy. Dzięki temu modele Roomba serii i* i Roomba serii j7 będą mogły szybko dostarczyć użytkownikom komfortowe i efektywne rozwiązania, które roboty oferują za pomocą inteligentnych map Imprint.

Inteligentne mapy jeszcze bardziej inteligentne

Aktualizacja iRobot OS do wersji 6.0 umożliwia także szybsze i prostsze dostosowywanie inteligentnych map Imprint, w tym możliwość korzystania z automatycznej segmentacji i nazewnictwa** pomieszczeń. Aby to osiągnąć, oprogramowanie wykorzystuje zdolności zaawansowanego systemu identyfikacji obiektów. Możliwość rozpoznawania specyficznych mebli czy urządzeń pozwala robotowi wnioskować o prawdziwym przeznaczeniu danego miejsca - na przykład, piekarnik czy zmywarka wskazują na kuchnię, a sofa i telewizor na salon. Ta innowacja znacząco upraszcza i przyspiesza proces adaptacji inteligentnych map Imprint przez użytkowników, sprawiając, że korzystanie z robota jest jeszcze bardziej efektywne i łatwe.

* Dotyczy modeli Roomba serii i6, Roomba serii i7 oraz Roomba Combo serii i8
** Dotyczy modeli Roomba serii i6, Roomba serii i7 oraz Roomba Combo serii i8, Roomba serii s9, Roomba serii j7 oraz robotów mopujących Braava serii m6

O krok przed bałaganem.

Sklep