💬
Czat

Ikona rabatu Sprawdź OUTLET i kupuj nawet do 40% taniej

Roomba 900 nie wraca do Stacji dokującej.

Jeżeli robot Roomba nie wróci do Stacji dokującej®, do rozwiązania tego problemu użyj poniższej procedury.


Jeżeli w trakcie pracy robot Roomba zostanie podniesiony i przestawiony, gdy zostanie wciśnięty przycisk DOCK, nie będzie w stanie odnaleźć drogi to Stacji dokującej, chyba że zostanie umieszczony na przeciw Stacji dokującej w odległości 1,8 m.


  1. Sprawdź, czy nie jest uszkodzony przewód zasilający Stację dokującą®.

  2. Odłącz przewód od Stacji dokującej, a następnie podłącz go z powrotem, aby upewnić się jest w pełni wsunięty i dobrze umocowany.

  3. Sprawdź, czy wskaźnik zasilania Stacji dokującej zaczął migać około raz na 4 sekundy, lub świeci się na stałe przez około 4 sekundy a potem gaśnie.

  4. Sprawdź, czy w odległości 2,5 m od Stacji dokującej nie znajdują się Wirtualne ściany Dual mode lub inne Stacje dokujące. Mogą one wywoływać zakłócenia podczerwieni.

  5. Stację dokującą należy ustawiać na twardej i równej powierzchni przy ścianie. Upewnij się, że robot Roomba ma niezakłóconą drogę do Stacji dokującej, a ona sama jest przynajmniej1,2 m od jakichkolwiek schodów.

  6. Upewnij się, że nie ma żadnych obcych przedmiotów na zderzaku robota Roomba lub na Stacji dokującej (np. naklejek, taśm lub farby).

  7. Przetrzyj czystą, suchą ściereczką styki ładowania w robocie Roomba i w stacji dokującej.

  8. Naciśnij i przytrzymaj przycisk CLEAN na 3 sekundy, aby usunąć poprzednie zadanie czyszczenia.

  9. Sprawdź, czy robot Roomba może wrócić do Stacji dokującej ręcznie ustawiając go w odległości 1,8 m na przeciw Stacji dokującej.

  10. Włącz robota Roomba i wciśnij przycisk DOCK.

Jeżeli problem nie ustępuje, prosimy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta.