💬
Czat

Ikona rabatu Sprawdź OUTLET i kupuj nawet do 40% taniej

Preferencje sprzątania w robocie Roomba 900.

Roomba posiada różne ustawienia, które pozwalają dostosować jego pracę do wymogów Twojego domu. Ustawienia te są dostępne tylko za pośrednictwem aplikacji iRobot HOME.


Uwaga:

  • W zależności od wybranych preferencji czyszczenia, żywotność akumulatora i czas sprzątania mogą być różne.

  • Wybrane preferencje dotyczą zarówno jednorazowego sprzątania jak i harmonogramu sprzątania.

Carpet Boost

Na dywanie robot Roomba zwiększa ciśnienie ssania, aby dokładniej odkurzać. Na twardych nawierzchniach robot Roomba zmniejsza moc ssania, aby zmniejszyć zużycie akumulatora, jednocześnie zapewniając doskonałą skuteczność czyszczenia. Domyślnie funkcja Carpet Boost jest ustawiona w trybie Automatyczny.

Dwa przejazdy czyszczenia

W większości przypadków robot Roomba usunie kurz i zanieczyszczenia podczas jednego przejazdu każdego z obszarów w domu. Opcja Dwa przejazdy czyszczenia może być szczególnie pomocna w domach ze zwierzętami lub podczas okresowego gruntownego sprzątania. Opcja Dwa przejazdy czyszczenia jest domyślnie ustawiona jako „Wył”.

Czyszczenie krawędzi

Robot Roomba po zakończeniu sprzątania otwartych obszarów podłogi, wykorzystując funkcję czyszczenia krawędzi do sprzątania wzdłuż ścian i wokół nóg mebli. Jeżeli wolisz szybciej posprzątać, możesz wyłączyć funkcję czyszczenia krawędzi. Opcja Czyszczenia krawędzi jest domyślnie ustawiona jako „Wł”.


Jeżeli wyłączysz to ustawienie, robot Roomba może nie pokryć całej podłogi.


Zachowanie kiedy pojemnik jest zapełniony

Robot Roomba wykrywa, kiedy jego pojemnik jest pełny. Istnieją dwa warianty tego, co ma zrobić robot Roomba, gdy zapełni się jego pojemnik na brud.

  • Zakończ sprzątanie, gdy pojemnik jest zapełniony: Wł Nawet jeśli pojemnik się zapełni, robot Roomba będzie kontynuował sprzątanie, dopóki nie pokryje całej powierzchni. Robot będzie mógł rozpocząć nowe sprzątanie po opróżnieniu pojemnika na brud. Opcja ta jest domyślnie ustawiona jako „Wł”.

  • Zakończ sprzątanie, gdy pojemnik jest zapełniony: Wył Po zapełnieniu pojemnika na brud robot Roomba powróci do punktu startowego i wstrzyma sprzątanie (pauza). Po opróżnieniu pojemnika na brud, wciśnij przycisk CLEAN, aby robot dokończył zadanie.

Uwaga:

  • Jeżeli w dowolnym momencie sprzątania wskaźnik zapełnienia pojemnika zaświeci się, możesz wstrzymać pracę robota, aby opróżnić pojemnik i dalej kontynuować sprzątanie.

  • Jeżeli wskaźnik zapełnienia pojemnika zaświeci się, a pojemnik okaże się nie być pełny, zobacz Procedura konserwacji pojemnika.