💬
Czat

Ikona rabatu Sprawdź OUTLET i kupuj nawet do 40% taniej

Ładowanie i akumulator robota Roomba 900.

Ładowanie w stacji dokującej®

Pod koniec sprzątania lub gdy poziom akumulatora będzie niski, robot powróci do stacji dokującej, aby się naładować. Gdy zadokuje się, wskaźnik zasilania Stacji dokującej zaświeci się stałym zielonym światłem, a wskaźnik akumulatora na robocie zacznie pulsować, potwierdzając ładowanie.

Czasem robot, gdy został bardzo rozładowany, wybudza się dopiero po upływie 30 sekund.


  • Jeżeli robot Roomba po zakończeniu sprzątania wraca, aby się naładować, wyemituje serię dźwięków, jako potwierdzenie zakończenia cyklu sprzątania

    • Wszystkie wskaźniki zgasną po minucie od zadokowania. Robot Roomba robi tak, by oszczędzać energię podczas ładowania.

    • Stan naładowania akumulatora można sprawdzić wciskając jednokrotnie przycisk CLEAN.

  • Jeżeli, w połowie cyklu sprzątania robot Roomba powraca, by się doładować, nie będzie emitował dźwięków podczas dokowania, a przycisk CLEAN i wskaźnik akumulatora będą pulsować. Aplikacja iRobot HOME pokaże również aktualny stan robota.

Możesz również wysłać ręcznie robota Roomba do Stacji dokującej, wciskając na robocie Roomba DOCK (zadokować) lub na głównym ekranie w aplikacji iRobot CLEAN i zakończyć wówczas pracę robota.


Uwaga:

  • Jeżeli ręcznie podniesiesz robota i przestawisz w inne miejsce, może mieć trudności ze znalezieniem Stacji dokującej. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, pozwól robotowi dokończyć cykl sprzątania, bez zakłócania jego pracy.

  • Jeśli robot Roomba ma kłopoty z dokowaniem, zapoznaj się z działem Właściwe umieszczanie Stacji dokującej, aby upewnić się, że Stacja dokująca znajduje się w optymalnym miejscu.

  • Jeżeli pojemnik na brud robota jest pełny, Roomba nie opuści Stacji bazowej i nie rozpocznie cyklu sprzątania. W takim przypadku, należy wyciągnąć i opróżnić pojemnik, po czym ponownie go włożyć, przed rozpoczęciem, czy wznowieniem cyklu sprzątania (aby uzyskać wskazówki zobacz Procedura konserwacji pojemnika).

Ładowanie akumulatora

Aby móc korzystać w dowolnej chwili z robota i był on zawsze naładowany, przechowuj robota Roomba w Stacji dokującej. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy używać wyłącznie akumulatora litowo-jonowego iRobot®, który jest dostarczany wraz robotem Roomba. Aby uzyskać dodatkowe informacje, odwiedź Oryginalny akumulator litowo-jonowy iRobot®.