💬
Czat

Ikona rabatu Sprawdź OUTLET i kupuj nawet do 40% taniej

Roomba serii e nie wraca do stacji dokującej Home Base®.

Jeżeli nie powróci do swojej stacji dokującej Home Base®, wykonaj poniższą procedurę.

Jeżeli w trakcie pracy robot Roomba zostanie podniesiony i przestawiony, gdy zostanie wciśnięty przycisk Zadokować, nie będzie w stanie odnaleźć drogi to Stacji dokującej, chyba że zostanie umieszczony na przeciw stacji dokującej w odległości 1,8 m.

  1. Odłącz kabel od stacji dokującej, a następnie podłącz go z powrotem, aby upewnić się jest w pełni wsunięty i dobrze umocowany.

  2. Sprawdź, czy wskaźnik zasilania stacji dokującej zaczął migać około raz na 4 sekundy, lub świeci się na stałe przez około 4 sekundy a potem gaśnie. To normalne zachowanie, które ma na celu oszczędzanie energii.

  3. Sprawdź, czy w odległości 2,5 m od stacji dokującej nie znajdują się zapory podwójnego trybu wirtualnej ściany lub inne stacje dokujące. Mogą one wywoływać zakłócenia podczerwieni.

  4. Stację dokującą należy ustawiać na twardej i równej powierzchni przy ścianie. Upewnij się, że robot Roomba ma niezakłóconą drogę do Stacji dokującej, a ona sama jest przynajmniej 1,2 m od jakichkolwiek schodów.

  5. Upewnij się, że nie ma żadnych obcych przedmiotów na zderzaku robota lub na stacji dokującej (np. naklejek, taśm lub farby).

  6. Przetrzyj czystą, suchą ściereczką styki ładowania w robocie Roomba i w stacji dokującej.

  7. Naciśnij i przytrzymaj przycisk CLEAN na 3 sekundy, aby usunąć poprzednie zadanie czyszczenia.

  8. Sprawdź, czy robot Roomba może wrócić do stacji dokującej ręcznie ustawiając go w odległości 1,8 m na przeciw stacji dokującej.

  9. Włącz robota Roomba i wciśnij przycisk Zadokować.

Jeżeli robot Roomba przechodzi podwójny tryb wirtualnej ściany upewnij się, że podwójny tryb wirtualny jest ustawiony na tryb wirtualnej ściany (nie tryb Halo) i wiązka jest skierowana w kierunku obszaru, który chcesz zablokować.

Jeżeli robot Roomba nie może znaleźć stacji dokującej, prosimy o kontakt z działem obsługi klienta iRobot.