💬
Czat

Jak działa Technologia Imprint™ Link w odkurzaczach automatycznych?

Każdy ma swoje metody sprzątania i z pewnością niechętnie oddaje czystość własnego domu w obce ręce. Szczególnie jeśli nie są to ręce, a procesor, kilka ruchomych szczotek i silnik ssący. Warto jednak zaufać odkurzaczom automatycznym – to małe i sprytne urządzenia, uzbrojone od spodu aż po samą pokrywę w czujniki, kamery i procesory, aby jeszcze lepiej zaprowadzić porządek w Twoim domu. Jak dobrze wiemy, aby podłogi były naprawdę czyste, samo odkurzanie nie wystarczy – tu do akcji wkracza robot gruntownie mopujący. Nie każdy jest świadomy tego, że iRobot opracował technologię ImprintLink, umożliwiającą komunikację pomiędzy robotem gruntownie odkurzającym, a gruntownie mopującym, o której przeczytacie w poniższym artykule.

Czym jest Technologia Imprint™ Link?

Kiedy sprzątasz samodzielnie – czy poprzestajesz tylko na odkurzaniu? Podłoga nigdy nie będzie do końca czysta i gotowa do zabawy z dziećmi czy chodzenia boso, jeśli nie zostanie umyta na mokro. Technologia Imprint™ Link co to dokładnie jest? To sposób komunikacji dwóch urządzeń iRobot – robota odkurzającego i robota mopującego. Wszystko po to, aby Twoje podłogi zachowały idealną czystość.

Imprint™ Link służy komunikacji dwóch urządzeń. Najpierw robot gruntownie odkurzający Roomba zaczyna swoje rutynowe działania – odkurzanie w domu przy pomocy zaawansowanych technologii, skanowania i mapowania pomieszczeń oraz detekcji brudu. Po tym, jak na podłodze nie ma już ani jednej drobinki kurzu, podłoga może zostać umyta na mokro, bez obaw o zbieranie pozostałości kurzu przez mopa. Dzięki Imprint™ Link nie musisz nawet być w domu! Kiedy Roomba skończy odkurzać, wyśle informację do robota mopującego Braava jet m6, który rozpocznie mycie podłóg na mokro.

Wszystkie te działania możesz zaplanować za pomocą harmonogramu – z uwzględnieniem wyboru konkretnych pokojów które mają zostać posprzątane. Chcesz, aby robot mopujący zajął się wyłącznie łazienka i kuchnią? Użyj aplikacji i zaznacz obszary lub gotowe pomieszczenia zapisane w inteligentnej mapie, według których Roomba i Braava mają posprzątać i pozwól, by dzieło automatyzacji robiło swoje.

iRobot Roomba i5 i Braava jet m6 współpracują ze sobą dzięki imprint link

Technologia Imprint™ Link w modelach Braava i Roomba

Technologia Imprint™ Link jest dostępna w modelach Roomba serii j, i, s oraz 900 i komunikuje robota Roomba wspomnianych serii z robotem gruntownie mopującym Braava jet m6. Oznacza to, że nie musisz mieć jednego, konkretnego robota sprzątającego od iRobot - możesz wybierać pośród wielu modeli, które po skończonej pracy poinformują robota mopującego o tym, że nadeszła jego kolej, aby doprowadzić podłogi do błysku.

Efekt samodzielności tych urządzeń będzie zdecydowanie bardziej wyraźny, jeśli Twój robot odkurzający dodatkowo samodzielnie opróżni pojemnik na brud. Wtedy nic nie zaskoczy go w trakcie sprzątania i nie przerwie mu zaplanowanych zadań. Oprócz tego na pewno wygodniej mieć pomocnika, którego nie trzeba stale pilnować i doglądać. Kompatybilność dzięki Imprint™ Link daje właśnie taki komfort – niezależnie od modelu Roomby, tego z najwyższej półki lub nie, masz pewność, że urządzenia dogadają się ze sobą i stworzą idealny porządek.

Braava jet m6 mopuje panele

Jak korzystać z technologii Imprint™ Link?

Używanie technologii Imprint™ Link w iRobot odbywa się za pomocą smartfona. Możesz w tym celu albo korzystać z aplikacji iRobot Home lub z poleceń głosowych wydawanych asystentom głosowym Google, Alexa bądź Siri.
Przy pomocy aplikacji należy uruchomić nowe polecenie, a następnie zaznaczyć pomieszczenia, które mają być posprzątane. W kolejnym kroku należy określić, że chcemy, by pomieszczenia te były posprzątane także na mokro.
W większości przypadków możesz sprecyzować, które pomieszczenia mają być odkurzane, a które mopowane. W ten sposób stworzysz dwa niezależne od siebie plany sprzątania. Nie dotyczy to niestety nieco starszej serii 900. Na koniec, kiedy plan sprzątania został już utworzony, możesz podjąć decyzję o rozpoczęciu czyszczenia natychmiast, stworzeniu harmonogramu lub odłożeniu powstałego planu na później.

Kto raz skorzysta z pomocy tego silnego duetu sprzątającego podłogi, już nigdy nie powróci do tradycyjnych rozwiązań. Ilość czasu wolnego, jaki zyskujesz, dzięki korzystaniu z automatycznych rozwiązań sprzątających, jest ogromna. Nie mówiąc nawet o tym, że w domu zapanuje czystość na stałe. Sprawdź ofertę iRobot i zainwestuj w czystość! Jaki model iRobot Roomba wybrać – sprawdź zestawienie.

O krok przed bałaganem.

Sklep