💬
Czat

Jaki robot mopujący wybrać? Sprawdź nasze zestawienie!

Urządzenia mopujące opierają swoje działanie na podobnych mechanizmach, co odkurzacze automatyczne – jeżdżą po Twoim domu i sprzątają najlepiej, jak potrafią. Używając robota mopującego w duecie z robotem odkurzającym, zapewniasz sobie efekt czystości na najwyższym poziomie. Urządzenia te sprzątają dokładnie tak samo, jak Ty – najpierw na sucho, a później na mokro, skupiając się na miejscach szczególnie zabrudzonych. W naszym zestawieniu dowiesz się więcej o funkcjach takich urządzeń oraz jakie urządzenie mopujące będzie najlepsze dla Ciebie.

Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem robota z funkcją mopowania?

Decyzja o kupnie robota mopującego często uzależniona jest od poziomu zadowolenia z użytkowania robota odkurzającego. Dobrze się składa, bo urządzenia mopujące od iRobot są idealnie kompatybilne z robotami odkurzającymi. Oznacza to, że ilekroć odkurzacz zakończy swoją pracę, powiadomi o tym urządzenie mopujące, a ono zacznie swoją pracę.

Duet w postaci robota odkurzającego i robota mopującego jest gwarancją dokładnego sprzątania. Wszyscy wiemy, że samo odkurzenie drobnego kurzu i piasku nie wystarczy, aby uzyskać pełen porządek. Dlaczego użytkownik miałby samodzielnie kończyć pracę po odkurzaniu, skoro może zastąpić go inteligentny robot?

Jak skonstruowane są roboty mopujące?

Urządzenia mopujące zostały zaprojektowane z myślą o dokładnym sprzątaniu na mokro. Wyposażone są w specjalne zbiorniki na wodę z płynem czyszczącym oraz w spryskiwacz, który nawilża podłogę tuż przed wytarciem jej ściereczką z mikrofibry.

Ich niewielkie rozmiary umożliwiają dostęp do ciasnych miejsc kuchni i łazienki. W trakcie sprzątania korzystają z tych samych technologii, które stosowane są w robotach odkurzających i które wszyscy poznali oraz im zaufali. W zależności od modelu posiadają one funkcję łączenia się ze smartfonem użytkownika, aby korzystać z harmonogramu sprzątania. Unikają również wirtualnych ścian i potrafią komunikować się z Roombą. Wszystko, czego trzeba, aby doprowadzić wnętrze Twojego domu do idealnego porządku.

Porównanie modeli odkurzaczy mopujących iRobot Braava

Obecnie w ofercie iRobot znajdują się trzy roboty odkurzające oraz jedno urządzenie hybrydowe, które odkurza i mopuje jednocześnie. Każde z tych urządzeń specjalizuje się w nieco innych zadaniach.

Braava seria 300

Braava seria 300 doskonale poradzi sobie z dużymi powierzchniami. Czyści podłogi przy pomocy zwilżanej na bieżąco ściereczki. Może również sprzątać na sucho. Jest to prawdziwy inteligentny robot sprzątający – dzięki nawigacji iAdapt 2.0 swobodnie porusza się po Twoim domu. Korzysta z nawigacji GPS, aby wiedzieć, gdzie był, a gdzie jeszcze musi jechać. Dzięki niskiemu profilowi wjedzie pod meble, a inteligentne czujniki zapewniają, że nie spadnie ze schodów. Potrafi również rozpoznać i unikać wjeżdżania na dywany i wykładziny. Ściereczkę czyszczącą w prosty sposób można zdjąć z głowicy magnetycznej. Rodziców z pewnością zadowoli fakt, że urządzenie mopujące pracuje bardzo cicho – robot może więc sprzątać w nocy, bez obaw, że obudzi dzieci.

Braava jet 250

Braava jet 250 spisze się świetnie w kuchni i łazience. Jest wyposażony w spryskiwacz oraz wibrującą głowicę czyszczącą, co sprawia, że jest niepokonany nawet w obliczu silnego brudu. Braava jet 250 może również pracować na sucho. Urządzenie poradzi sobie ze wszystkimi rodzajami podłóg twardych – płytki, linoleum, a nawet parkiety. Niewielki rozmiar pomaga mu w sprzątaniu ciasnych powierzchni, takich jak łazienka czy kuchnia, a cicha praca pozwala na sprzątanie w nocy. Po skończonym sprzątaniu sam wróci do miejsca, z którego zaczął.

Braava jet m6

To najwyższy model z gamy urządzeń mopujących. Skanuje Twój dom, aby rozróżnić od siebie pomieszczenia i sprzątać dokładnie tam, gdzie tego potrzebujesz. Dzięki połączeniu z aplikacją oraz kompatybilności z robotami odkurzającymi iRobot możesz precyzyjnie zaplanować sprzątanie w jego pełnym wymiarze i zapomnieć o tym obowiązku na dobre. Jeżeli bateria się wyładuje, Braava jet m6 sam wróci do stacji ładującej, naładuje akumulator i wznowi sprzątanie od miejsca w którym je przerwał. Jest prosty w obsłudze – zdejmowanie szmatki i uzupełnianie płynu czyszczącego to dosłownie kilka prostych kroków. Precyzyjny spryskiwacz jeszcze bardziej poprawia jego zdolności czyszczące i sprawia, że poradzi sobie nawet z silnymi zabrudzeniami. 

Najważniejsze funkcje iRobotów mopujących

Dla użytkownika ważny będzie nie tylko fakt, że urządzenie mopujące jest świetnym uzupełnieniem dla odkurzacza, ale również to, że oba urządzenia będą się komunikować, aby nie przeszkadzać sobie nawzajem i sprzątać w odpowiedniej kolejności. Jaki odkurzacz z funkcją mycia podłóg jest najlepszy? Jeśli zależy Ci na jednym robocie, który zajmie się obiema czynnościami, rozważ zakup Roomby Combo. Pamiętaj jednak, że roboty mopujące wyposażone są w specjalne systemy poprawiające ich zdolności czyszczące, których nie posiadają urządzenia hybrydowe. Być może nawet będą sprzątały lepiej od Ciebie?