💬
Czat

Jaki robot mopujący wybrać? Sprawdź nasze zestawienie!

Urządzenia mopujące opierają swoje działanie na podobnych mechanizmach, co odkurzacze automatyczne – jeżdżą po Twoim domu, gruntownie sprzątając Twoje podłogi. Używając robota mopującego w duecie z robotem odkurzającym, zapewniasz sobie efekt czystości na najwyższym poziomie. Urządzenia te sprzątają dokładnie tak samo, jak Ty – najpierw na sucho, a później na mokro, skupiając się na miejscach szczególnie zabrudzonych. W naszym zestawieniu dowiesz się więcej o funkcjach takich urządzeń oraz jakie urządzenie mopujące będzie najlepsze dla Ciebie.

Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem robota z funkcją mopowania?

Decyzja o kupnie robota mopującego często uzależniona jest od poziomu zadowolenia z użytkowania robota odkurzającego. Dobrze się składa, ponieważ urządzenia mopujące od iRobot są idealnie kompatybilne z robotami odkurzającymi dzięki technologii Imprint Link. Kiedy Roomba skończy odkurzać, Braava rozpocznie mopowanie.

Duet w postaci robota odkurzającego i robota mopującego jest gwarancją gruntownego sprzątania. Wszyscy wiemy, że samo odkurzenie drobnego kurzu i piasku nie wystarczy, aby uzyskać pełen porządek. Dlaczego użytkownik miałby samodzielnie kończyć pracę po odkurzaniu, skoro może zastąpić go inteligentny robot? 

Jak skonstruowane są roboty mopujące?

Urządzenia mopujące Braava zostały zaprojektowane z myślą o gruntownym sprzątaniu na mokro. Wyposażone są w specjalny zbiornik na wodę, nakładkę z mikrofibry oraz precyzyjny spryskiwacz, który pomaga usunąć trudne zabrudzenia, nie spryskując mebli, dywanów i ścian. Robot mopujący Braava jako jedyny umożliwia sprzątanie podłóg na mokro z wykorzystaniem płynu czyszczącego Braava jet.

Ich niewielkie rozmiary umożliwiają dostęp do ciasnych miejsc kuchni i łazienki. W trakcie sprzątania korzystają z tych samych technologii, które stosowane są w robotach odkurzających i które wszyscy poznali oraz im zaufali. W zależności od modelu posiadają one funkcję łączenia się ze smartfonem użytkownika, aby korzystać z harmonogramu sprzątania. Unikają również wirtualnych ścian i potrafią komunikować się z robotem Roomba. Wszystko po to, aby doprowadzić wnętrze Twojego domu do stanu idealnej czystości. 

Porównanie modeli odkurzaczy mopujących iRobot Braava

Obecnie w ofercie iRobot znajdują się trzy roboty odkurzające oraz jedno urządzenie hybrydowe, które odkurza i mopuje jednocześnie. Każde z tych urządzeń specjalizuje się w nieco innych zadaniach.

Braava seria 300

Braava seria 300 doskonale poradzi sobie z dużymi powierzchniami. Czyści podłogi przy pomocy zwilżanej na bieżąco ściereczki. Może również sprzątać na sucho. Jest to prawdziwy inteligentny robot sprzątający – dzięki inteligentnej nawigacji swobodnie porusza się po Twoim domu. Korzysta z GPS, aby wiedzieć, gdzie był, a gdzie jeszcze musi posprzątać. Dzięki niskiemu profilowi wjedzie pod standardowe meble, a inteligentne czujniki zapewnią, że nie spadnie ze schodów. Potrafi również unikać wjeżdżania na dywany i wykładziny. Ściereczkę czyszczącą w prosty sposób można zdjąć z głowicy czyszczącej. Użytkowników z pewnością zadowoli fakt, że urządzenie mopujące pracuje bardzo cicho – robot może więc sprzątać w nocy, bez obaw, że obudzi domowników.

Braava jet 250

Braava jet 250 sprawdzi się świetnie w kuchniach i łazienkach – jego niewielkie rozmiary sprawią, że dotrze do trudno dostępnych miejsc. Jest wyposażony w spryskiwacz oraz wibrującą głowicę czyszczącą, co sprawia, że jest niepokonany nawet w obliczu silnego brudu. Braava jet 250 może również pracować na sucho. Urządzenie poradzi sobie ze wszystkimi rodzajami podłóg twardych – płytki, linoleum, a nawet parkiety. Niewielki rozmiar pomaga mu w sprzątaniu ciasnych powierzchni, takich jak łazienka czy kuchnia, a cicha praca pozwala na sprzątanie w nocy. Po skończonym sprzątaniu sam wróci do miejsca, z którego zaczął.

Braava jet m6

To najbardziej zaawansowany model z gamy urządzeń mopujących iRobot. Tworzy inteligentne mapy, dzięki którym sprawnie porusza się po Twoim domu. Dzięki połączeniu z aplikacją iRobot HOME oraz kompatybilności z robotami odkurzającymi Roomba, możesz precyzyjnie zaplanować sprzątanie w jego pełnym wymiarze i zapomnieć o tym obowiązku na dobre. Jeżeli akumulator będzie bliski rozładowania, Braava jet m6 sam wróci do stacji dokującej, naładuje się i wznowi sprzątanie od miejsca w którym je przerwał. Jest prosty w obsłudze – zdejmowanie nakładki i uzupełnianie płynu czyszczącego to dosłownie kilka prostych kroków.  Najważniejsze funkcje iRobotów mopujących

Dla użytkownika ważny będzie nie tylko fakt, że urządzenie mopujące jest świetnym uzupełnieniem dla odkurzacza, ale również to, że oba urządzenia będą się komunikować, aby nie przeszkadzać sobie nawzajem i sprzątać w odpowiedniej kolejności. Jaki odkurzacz z funkcją mycia podłóg jest najlepszy? Jeśli zależy Ci na jednym robocie, który zajmie się obiema czynnościami, rozważ zakup Roomba Combo. Pamiętaj jednak, że roboty mopujące wyposażone są w specjalne systemy poprawiające ich zdolności czyszczące, których nie posiadają urządzenia hybrydowe. O krok przed bałaganem.

Sklep