💬
Czat

Ikona rabatu Sprawdź OUTLET i kupuj nawet do 40% taniej

Akumulator w robocie Roomba 900.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy używać wyłącznie akumulatora litowo-jonowego iRobot®, który jest dostarczany wraz robotem Roomba.

Akumulator litowo-jonowy do iRobot®

Akumulatory litowo-jonowe i produkty, które zawierają akumulatory litowo-jonowe podlegają restrykcyjnym przepisom transportowym. Jeśli zajdzie potrzeba wysłania takiego produktu (wraz z akumulatorem) do serwisu, lub w ramach podróży, lub z jakiegokolwiek innego powodu, MUSI to odbywać się zgodnie z procedurą wysyłki.

Ładowanie akumulatora

Aby przedłużyć żywotność akumulatora, robot Roomba, gdy nie jest używany, powinien być zawsze ładowany w Stacji dokującej.

Problemy podczas ładowania

Jeżeli robot Roomba napotka na błąd w trakcie ładowania, jego wskaźnik rozwiązywania problemów zacznie migać i usłyszysz komunikat głosowy o błędzie. Błędy ładowania mogą czasem wystąpić, gdy stosuje się nieoryginalne akumulatory. Sprawdź, czy używasz oryginalnego akumulatora litowo-jonowego iRobot® i zobacz tabelę Komunikaty o błędach przy ładowaniu, aby rozwiązać te problemy.

Przechowywanie akumulatora

Gdy robot Roomba ma być przechowywany poza Stacją dokującą, najpierw należy wyciągnąć akumulator. Potem umieścić robota Roomba i akumulator w chłodnym i suchym miejscu.

Utylizowanie akumulatora

Skontaktuj się z miejscowymi organami zajmującymi się utylizacją odpadów i recyklingiem, aby uzyskać informacje funkcjonujących lokalnie przepisach dotyczących utylizacji akumulatorów.

Ładowanie akumulatora

Aby dowiedzieć się, jak zachowuje się robot podczas ładowania akumulatora, zobacz Ładowanie akumulatora.