💬
Czat

Ikona rabatu Letnie Promocje w sklepie iRobot! - SPRAWDŹ

Przegląd informacji o akumulatorach i ładowaniu robota Roomba serii e.

Przejdź do części Interfejs użytkownika, aby określić co oznaczają poszczególne kontrolki na robocie .

Ładowanie w stacji dokującej Home Base®

Pod koniec sprzątania lub gdy poziom akumulatora będzie niski, robot powróci do stacji dokującej, aby się naładować. Gdy zadokuje się, wskaźnik zasilania stacji dokującej zaświeci się stałym zielonym światłem przez około 4 sekundy, a wskaźnik akumulatora na robocie zacznie pulsować, potwierdzając ładowanie.

Czasem robot, gdy został bardzo rozładowany, wybudza się dopiero po upływie 30 sekund.

 • Jeżeli robot Roomba po zakończeniu sprzątania wraca, aby się naładować, wyemituje serię dźwięków, jako potwierdzenie zakończenia cyklu sprzątania

  • Wszystkie wskaźniki zgasną po minucie od zadokowania. Robot Roomba robi tak, by oszczędzać energię podczas ładowania.

  • Stan naładowania akumulatora można sprawdzić wciskając jednokrotnie przycisk CLEAN.

 • Jeżeli, w połowie cyklu sprzątania robot Roomba powraca, by się doładować, nie będzie emitował dźwięków podczas dokowania, a przycisk CLEAN i wskaźnik akumulatora będą pulsować. Aplikacja iRobot HOME pokaże również aktualny stan robota.

Możesz również wysłać ręcznie robota Roomba do stacji dokującej, wciskając na robocie Roomba Zadokować lub na głównym ekranie w aplikacji iRobot CLEAN i zakończyć wówczas pracę robota.

Uwaga:

 • Jeżeli ręcznie podniesiesz robota i przestawisz w inne miejsce, może mieć trudności ze znalezieniem stacji dokującej. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, pozwól robotowi dokończyć cykl sprzątania, bez zakłócania jego pracy.

 • Jeśli robot Roomba ma kłopoty z dokowaniem, zapoznaj się z częścią Właściwe umieszczanie stacji dokującej, aby upewnić się, że stacja dokująca znajduje się w optymalnym miejscu.

 • Jeżeli pojemnik na brud robota jest pełny, Roomba nie opuści stacji dokującej i nie rozpocznie cyklu sprzątania. W takim przypadku, należy wyciągnąć i opróżnić pojemnik, po czym ponownie go włożyć, przed rozpoczęciem, czy wznowieniem cyklu sprzątania (aby uzyskać wskazówki zobacz Procedura konserwacji pojemnika na brud (w j. angielskim)).

Ładowanie

Aby móc korzystać w dowolnej chwili z robota i aby był on zawsze naładowany, przechowuj robota Roomba w stacji dokującej. Czas ładowania w normalnych warunkach wynosi co najmniej 2 godziny. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy używać wyłącznie akumulatora litowo-jonowego iRobot®, który jest dostarczany wraz robotem Roomba. Sprawdź punkt Sprzedawcy bez autoryzacji i podrabiane produkty, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Status akumulatora aplikacji iRobot HOME

Stan naładowania akumulatora można łatwo sprawdzić w aplikacji iRobot HOME.

 • Ikona baterii zostanie wyświetlona w prawym górnym rogu wskazując bieżący status akumulatora.

 • Na ekranie CLEAN wyświetlony zostanie komunikat “Gotowy do czyszczenia. Ładowanie,” wskazując, że akumulator nie jest jeszcze w pełni naładowany. Roomba może działać krócej niż oczekiwano.

 • Na ekranie CLEAN wyświetlony zostanie komunikat “Gotowy do czyszczenia. W pełni naładowany,” wskazując, że akumulator jest w pełni naładowany. Roomba jest gotowy do wykonania cyklu czyszczenia.

Tryb niskiego zużycia energii w stanie gotowości

Robot Roomba za każdym razem, gdy znajduje się w Stacji dokującej, zużywa niewielkie ilości energii, których potrzebuje do bycia gotowym na kolejny cykl sprzątania, jak również do utrzymania komunikacji z siecią Wi-Fi. Istnieje możliwość ponownego uruchomienia trybu ograniczonego zasilania w robocie Roomba, gdy nie jest on używany. Aby uzyskać instrukcje i więcej informacji o trybie gotowości z obniżonym poborem energii, otwórz aplikację iRobot HOME i przejdź do WięcejUstawieniaTryb gotowości z obniżonym poborem energii lub przejdź do punktu omówienie.