💬
Czat

Roomba serii e: błąd 19

Błąd 19 oznacza, że wyczuwa, że czujnik wykrywania uskoków jest włączony w pobliżu miejsca dokowania.

Sprawdź otoczenie stacji dokującej Home Base®.

  • Sprawdź, czy nic nie zasłania i nie blokuje stacji dokującej i jej otoczenia.

    Jeżeli podczas próby zadokowania w stacji dokującej na drodze robota Roomba znajdzie się Wirtualna ściana Dual Mode, Wirtualna ściana, Wirtualna latarnia lub inna stacja dokująca w odległości 2,5 m od przypisanej mu stacji dokującej, może to spowodować zakłócenie wiązki podczerwieni.

  • Jeżeli robot Roomba nie rozpoczyna pracy ze stacji dokującej, sprawdź, czy wokół pozycji startowej nie ma żadnych przeszkód na drodze. Uniemożliwiłyby one powrót robota Roomba do pierwotnej pozycji startowej po zakończeniu cyklu odkurzania.

  • Stację dokującą należy ustawić na twardej i równej powierzchni przy ścianie. Droga robota Roomba do stacji dokującej powinna być pozbawiona przeszkód, a stacja dokująca powinna być ustawiona w odległości co najmniej 1,2 m od schodów.

  • Sprawdzić, czy na zderzaku robota lub na stacji dokującej nie znajdują się obce przedmioty (np. naklejki, taśma klejąca lub farba).

Jeśli komunikat się powtórzy, wykonaj restart robota. Jeśli komunikat będzie się nadal wyświetlał, skontaktuj się z działem obsługi klienta iRobot.