💬
Czat

Dlaczego iRobot to dobry odkurzacz dla alergika?

Nie ma nic gorszego niż niewidoczne drobinki kurzu i alergenów, atakujące Cię we własnym domu. Gdy miejsce, które powinno kojarzyć się z odpoczynkiem i spokojem staje się więzieniem, w którym nie możesz oddychać i co chwilę wycierasz nos chusteczką - musisz coś zrobić! Walcz z niewidocznym wrogiem, korzystając z nowych technologii. Odkurzacz automatyczny z pewnością będzie wybawieniem dla każdego alergika!

Czym powinien charakteryzować się odkurzacz dla alergików?

Każda osoba mająca skłonność do alergii powinna porządnie zastanowić się nad tym, w jaki sposób odkurza w swoim domu. Wiele sposobów na sprzątanie, które nie stanowią dla innych żadnego problemu, dla uczulonych zupełnie nie wchodzi w grę. Wszystkie czynności, które niepotrzebnie rozpylają drobinki kurzu z powrotem w powietrze, odpadają już na samym początku.

Oczywiście nie wchodzą w grę także tanie odkurzacze kablowe z marketu, w których filtr często stanowi jedynie sześcian grubej gąbki. Nie możemy również mówić tutaj o zamiataniu, które wiąże się z wzbijaniem kurzu i drobnego brudu z podłogi z powrotem w powietrze.

Odkurzacz dla alergików bezapelacyjnie musi być wyposażony w odpowiednią filtrację. W przeciwnym wypadku narobi więcej szkód niż pożytku. Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla alergika będzie odkurzacz z filtrem AeroForce. Są to wysokowydajne, bardzo gęste filtry, których skuteczność w przechwytywaniu alergenów to ponad 99,9%.

Oprócz tego odkurzacze dla uczulonych powinny charakteryzować się wysoką klasą szczelności. Jest to bardzo istotne, ponieważ na nic zda się dobry filtr, jeżeli w trakcie wymiany worka musisz wejść w niemal bezpośredni kontakt z jego zawartością. jednak rozwiązania, które powinny pomóc.

Jakie odkurzacze dla alergików?

Istnieje kilka wytycznych, na które należy zwrócić uwagę podczas szukania odpowiedzi na pytanie jaki odkurzacz dla alergików jest najlepszy. Wysoka klasa szczelności, wydajny i gęsty filtr – te cechy nasuwają się na myśl w pierwszej chwili. A może myśleć zupełnie inaczej? Przemyśl zakup odkurzacza całkowicie samodzielnego, który posprząta za Ciebie, odciążając Cię w ten sposób z tego żmudnego obowiązku, jednocześnie dbając o Twoje zdrowie i dobre samopoczucie.

iRobot specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. W gamie naszych produktów znajduje się cała armia urządzeń tak samodzielnych, że możesz nawet nie zauważyć ich obecności – zobaczysz tylko idealny porządek, a nie sam proces sprzątania. Wyobraź sobie sytuację – wstawiasz odkurzacz automatyczny ze stacją opróżniającą pojemnik w domu, ustawiasz harmonogram oraz resztę drobnych parametrów. I od tej pory codziennie cieszysz się czystym, pozbawionym kurzu i zanieczyszczeń wnętrzem bez kiwnięcia palcem. Żyjesz w całkowitej izolacji od szkodliwych alergenów w Twoim domu, a to wszystko dzięki jednemu, małemu odkurzaczowi. Pozostaje tylko zastanowić się jakie roboty sprzątające dla alergików wybrać?

iRobot Roomba j9+

iRobot Roomba j9+ – ten odkurzacz łączy w sobie dwie najważniejsze cechy idealnego odkurzacza dla alergików. Po pierwsze wyposażony jest w wysokowydajny filtr, najlepszy dla alergików ze względu na wysoką gęstość. Oprócz tego w zestawie otrzymujesz stację ładująco-czyszczącą Clean Base, która samodzielnie, na sygnał o przepełnieniu wbudowanego pojemnika na brud, opróżni go. W ten sposób robot sprzątający zdecydowanie opóźnia moment Twojego kontaktu z workiem pełnym kurzu – i to nie byle jakim! Stacje ładująco-czyszczące Clean Base wyposażone zostały w specjalny worek z systemem AllergenLock, który zamyka szczelnie worek podczas wyciągania go ze stacji. W ten sposób kurz i alergeny zostają w środku, a ryzyko kontaktu z nimi zostaje zredukowane do minimum.  Oprócz tego posiada mnóstwo funkcji, pozwalających na całkowitą automatyzację jego pracy. Dzięki temu możesz całkowicie zapomnieć o ręcznym odkurzaniu i na stałe przyzwyczaić do ciągłego porządku.

iRobot Roomba Combo j7+

Drugim doskonałym kandydatem jest Roomba Combo j7+, jednak z nieco innego powodu. Tak jak model Roomba j9+ wyposażony jest w antyalergiczny filtr, który stanowi podstawowe wyposażenie odkurzacza dla alergika, a także w stację ładująco-czyszczącą Celan Base, dzięki której nie mamy kontaktu z kurzem i brudem nawet przez 60 dni. To co wyróżnia ten model to funkcja gruntownego mopowania, która doskonale uzupełnia proces odkurzania. Robot posiada jedyny w swoim rodzaju moduł mopujący, który automatycznie unosi mopa na samą górę obudowy po wykryciu dywanu. Daje nam to gwarancję suchych, ale też dokładnie odkurzonych powierzchni miękkich. Mokra nakładka na dywanie mogłaby doprowadzić do rozprzestrzeniania się na nim na przykład pleśni. Co więcej, Roomba Combo j7+ posiada technologię SmartScrub, dzięki której robot dociska mopa do sprzątanej powierzchni i szoruje podłogę jeżdżąc do przodu i do tyłu. Nie tylko zostawia po sobie idealną czystość, ale również pozbywa się alergenów na dwa sposoby podczas jednego cyklu sprzątania. Taki duet zapewni, że na dobre zapomnisz o niekomfortowym drapaniu w gardle i swędzeniu nosa we własnym domu.

iRobot Roomba Combo j9+

Najlepszym rozwiązaniem na problemy alergików będzie najbardziej zaawansowany model robota sprzątającego, Roomba Combo j9+. Ten odkurzacz nie tylko posiada wydajny filtr AeroForce, który rozprawi się z alergenami, stację ładująco-czyszczącą ze szczelnym workiem na brud, nie tylko mopuje i szoruje podłogę twardą, unosząc nakładkę mopującą z dala od dywanów, ale potrafi również przewidzieć, gdzie w mieszkaniu gromadzi się najwięcej kurzu i jak najefektywniej sobie z nim poradzić. Robot wyposażony został w technologię Dirt Detecitve, dzięki której potrafi zidentyfikować najbardziej zabrudzone obszary w Twoim domu. Planując kolejne cykle sprzątania, rozpocznie właśnie od nich, by móc poświęcić im najwięcej uwagi. Co więcej, robot w trybie mopowania zakończy każdą swoją misję w łazience, tak by nie roznosić na nakładce mopującej nagromadzonych w tej przestrzeni bakterii. Daje to użytkownikowi gwarancję czystych i świeżych podłóg.

Dobry odkurzacz dla alergików – podsumowanie

Idealnym odkurzaczem dla alergika będzie urządzenie, które zastąpi Cię całkowicie z obowiązku sprzątania, a robiąc to zadba również o jakość powietrza w Twoim domu. Dokładnie takiemu zadaniu podoła iRobot wyposażony w wysokowydajny filtr. W pakiecie otrzymujesz dwie korzyści – dokładnie odkurzony dom bez kiwnięcia palcem oraz przestrzeń wolną od drażniących alergenów. Roboty odkurzające iRobot są dodatkowo wyposażone w szereg inteligentnych funkcji – szczególnie przydatne dla alergików będą sugestie sezonowe. Aplikacja wie, kiedy rozpoczyna się sezon pylenia roślin i proponuje w tym okresie ustawienia w harmonogramie dodatkowego sprzątania. Czy jest się nad czym zastanawiać?

O krok przed bałaganem.

Sklep