💬
Czat

Jaki odkurzacz automatyczny do sierści?

Istnieje kilka kluczowych wymogów, jakie powinien spełniać odkurzacz automatyczny do sierści. Należy do nich specjalne filtrowanie powietrza w celu zatrzymania alergenów oraz szczotki, w które nie będzie wplątywać się sierść i włosy. Sprawdź, jaki iRobot do sierści wybrać!

7 najważniejszych funkcji robotów sprzątających sierść

Jaki robot sprzątający do sierści wybrać, aby poradził sobie z sierścią naszych pupili? Taka decyzja może stanowić spore wyzwanie. Nawet zwykłe odkurzacze ręczne mają kłopoty z sierścią. Nie tylko zawija się ona na wlocie do rury i dość szybko blokuje wlot powietrza, ale również szybko wypełnia zbiornik na brud. Często okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem jest pozbieranie sierści ręcznie, a następnie rozpoczęcie odkurzania. Jakie funkcje mają odkurzacze automatyczne, aby lepiej radziły sobie z sierścią samodzielnie?

Specjalne szczotki, w które nie wplątuje się sierść

Szczotki zastosowane w modelach Roomby serii "e" oraz "i" są gumowe i nie posiadają włosia, w które mogłaby wplątywać się sierść. W połączeniu z większą mocą ssania są w stanie wciągnąć luźny brud oraz sierść, która jest kierowana prosto do zbiornika na brud. W ten sposób nie musisz co chwilę interweniować i uwalniać robota, którego szczotki zaplątały się we włosy i sierść.

Zaawansowany system filtrujący

W przypadku sprzątania w domu, w którym mieszkają zwierzęta, ważne jest, aby wciągane z podłogi pyłki i alergeny były kierowane prosto do zbiornika, z którego nie wydostają się na zewnątrz. Są one zasysane do odkurzacza i zatrzymują się na specjalnym filtrze, który filtruje 99% nieczystości i alergenów do wielkości 10 mikronów. W ten sposób otrzymujesz czystość podłóg oraz czyste powietrze w domu.

Szczelne stacje opróżniające

W czasie odkurzania sierści pojemnik potrafi się szybko napełnić. Na całe szczęście modele iRobot Roomba i3+ i iRobot Roomba i7+ wyposażone są w stacje ładująco-czyszczące, które naładują baterię urządzenia oraz opróżnią jego pojemnik na brud. Dzięki temu nie musisz martwić się, że z powodu nadmiernego brudu w domu, odkurzacz automatyczny stanie się niewygodny w obsłudze. Zwykły robot odkurzający prawdopodobnie nie tylko zapcha się brudem, ale również zablokuje sobie szczotki przez wplątaną w nie sierść i włosy. Oprócz tego w stacji Clean Base znajduje się uszczelniony worek na brud AllergenLock, do którego usuwane są zanieczyszczenia. Po otworzeniu pojemnika w stacji, worek zamyka się, nie pozwalając, aby alergeny rozeszły się z powrotem po mieszkaniu.

Wjeżdżanie w trudno dostępne miejsca

Poruszając się po pomieszczeniach, w którym pies lub kot zostawiają swoją sierść, niestety brudzisz jeszcze bardziej. Kołtuny powiększają się i z powodu ruchów powietrza wlatują pod meble, stoły i kanapy. Ukrywają się tam aż do momentu, kiedy odsuniesz meble od ściany. Jednakże odkurzacze Roomba mają bardzo niski profil, dzięki czemu bez problemu wjadą pod meble i posprzątają zgromadzony tam brud.

Wykrywanie brudu

Najnowsze modele iRobot Roomba wyposażone są w system Dirt Detect, który skanuje przestrzeń przed sobą i wykrywa najbardziej zabrudzone miejsca. Na nich skupia się praca robota do momentu, do którego nie osiągnie idealnej czystości. Zachowuje się dokładnie tak, jak Ty podczas sprzątania.

Nie taranuje przeszkód i nie przegania Twoich pupili

Roomba posiada gładkie wykończenie – dzięki czemu psy, które robot może denerwować, nie będą  miały za co złapać, próbując przegonić intruza. Oprócz tego robot, natknąwszy się na odpoczywające na podłodze zwierzę, nie spróbuje go staranować. Zamiast tego, dzięki kamerze i laserom skanującym otoczenie, ominie go, jak każdą inną przeszkodę.

Planuj sprzątanie tak, aby uniknąć konfliktu na linii odkurzacz - pupil

Jeśli mimo wszystko nie chcesz, aby odkurzacz pracował w obecności Twojego psa lub kota, możesz ustawić odpowiedni harmonogram pracy – na przykład kiedy wychodzisz na spacer ze swoim pupilem. Ponadto, w nowszych modelach i7 oraz s9, które tworzą mapy Twoich pomieszczeń, możesz ustalić jakie pokoje będą sprzątane i kiedy – w ten sposób unikniesz domowych konfliktów.

Roboty, które idealnie radzą sobie z sierścią psa i kota

Ze względu na specjalny rodzaj szczotek bez włosia, które stanowią najważniejsze ulepszenie dla posiadaczy pupili, sugerowane są modele od e5 wzwyż. W automatyczne opróżnianie pojemnika na brud wyposażone zostały modele i3+, i7+ oraz iRobot Roomba s9+. Ostatni robot odkurzający do sierści dodatkowo wyposażony jest w technologię PowerBoost, która pozwala mu na jeszcze dokładniejsze sprzątanie z dywanów. To ważne, jeśli masz u siebie tego typu powierzchnie, bo są one dodatkowym wyzwaniem przez zwiększone gromadzenie trudnej do wydobycia sierści. Roomba i7 i s9 zeskanuje Twoje pomieszczenia i pomoże lepiej ustalić plan odkurzania z podziałem na poszczególne pokoje. Pomoże to uniknąć drażnienia naszych pupili pracą dziwnego autonomicznego pojazdu.

Więcej czasu wolnego

Z iRobotem Roomba dostajesz coś więcej niż tylko czyste podłogi. Otrzymujesz komfort życia i więcej czasu wolnego. W domu, w którym mieszkają z tobą czworonogi, jest poczwórnie dużo pracy z odkurzaniem. Zrzuć ten obowiązek ze swoich barków i postaw na odkurzacz samojezdny do sierści. W ten sposób odetchniesz z ulgą i będziesz mieć więcej czasu na zabawę z pupilem!