💬
Czat

Ikona rabatu Letnie Promocje w sklepie iRobot! - SPRAWDŹ

Przegląd informacji o akumulatorach i ładowaniu robota Roomba serii 800.

Robot Roomba jest zasilany z akumulatora. Przy prawidłowej pielęgnacji akumulator obsłuży setki cykli czyszczenia. Przed ładowaniem robota Roomba trzeba usunąć uchwyt do wyciągania akumulatora. Przed pierwszym użyciem robota Roomba należy ładować akumulator całą noc. Czas ładowania w normalnych warunkach wynosi co najmniej 2 godziny.

Jeśli masz akumulator litowo-jonowy (Li-Ion), umieść robot Roomba w stacji dokującej (Home Base®), aby wybudzić robota i od razu z niego korzystać. Sprawdź akumulator litowo-jonowy (Li-Ion), aby ustalić rodzaj posiadnego akumulatora.

Czas sprzątania

Przed każdym cyklem czyszczenia należy w pełni naładować akumulator. Czas ładowania w normalnych warunkach wynosi co najmniej 2 godziny. Po pełnym naładowaniu kontrolka akumulatora zapali się na zielono; tak naładowany akumulator wytrzyma co najmniej jeden pełny cykl czyszczenia. Przy całkowitym naładowaniu robot Roomba może sprzątać przez mniej więcej 60 minut.

Żywotność akumulatora

Aby wydłużyć żywotność akumulatora, zaleca się utrzymywanie robota Roomba w stanie naładowania. Dodatkowe informacje można znaleźć w instrukcjach konserwacji baterii.

  • Od razu po użyciu należy ponownie naładować robot Roomba; odkładanie tego przez kilka dni może uszkodzić akumulator.

  • Jeśli robot Roomba nie będzie używany przez czas dłuższy niż kilka tygodni, przechowuj go w suchym i chłodnym miejscu. Akumulator należy ładować do pełna co najmniej raz na sześć miesięcy, co zapewni optymalną sprawność. Czas ładowania w normalnych warunkach wynosi co najmniej 2 godziny.

    W przypadku długotrwałego przechowywania robota wyposażonego w akumulator NiMH należy wyjąć akumulator z robota i przechowywać go w suchym i chłodnym miejscu. Akumulator NiMH należy przechowywać po naładowaniu go do pełna. Przed ponownym użyciem robota Roomba włóż akumulator i naładuj go do pełna. Wydajność akumulatorów NiMH może się w naturalny sposób zmniejszać, nawet jeśli są przechowywane osobno.

16-godzinne ładowanie odświeżające

Jeśli robot Roomba pozostawał przez dłuższy czas poza stacją dokującą, to uruchomi on automatycznie specjalny 16-godzinny cykl ładowania. Takie dłuższe ładowanie odświeża akumulator i wydłuża jego żywotność. W czasie ładowania kontrolka akumulatora szybko pulsuje. W niektórych modelach wszystkie kontrolki robota wyłączają się po 1 minucie ładowania. To normalne zachowanie, które ma na celu oszczędzanie energii. Najlepsze wyniki uzyskasz, jeśli nie będziesz przerywać ładowania odświeżającego. Czas ładowania w normalnych warunkach wynosi co najmniej 2 godziny.

Nie dotyczy akumulatorów litowo-jonowych.

Ładowanie robota Roomba

Aby naładować robot Roomba, podłącz przewód sieciowy do stacji dokującej i zadokuj robot. Czas ładowania w normalnych warunkach wynosi co najmniej 2 godziny.

Kiedy robot Roomba znajduje się w stacji dokującej, kontrolka zasilania stacji wyłączy się po 4 sekundach lub pozostanie włączona w czasie ładowania.

Lampki sygnalizacyjne

W niektórych modelach wszystkie kontrolki robota wyłączają się po mniej więcej 1 minucie ładowania. To normalne zachowanie, które ma na celu oszczędzanie energii. Robot kontynuuje ładowanie i pokaże stan akumulatora po wciśnięciu przycisku CLEAN w celu obudzenia robota. Skorzystaj z zamieszczonych poniżej informacji o kontrolkach akumulatora, aby ustalić jego stan.

  • Czerwony – ciągłe świecenie: Akumulator rozładowany do zera. Ponownie naładuj robot Roomba.
  • Czerwony – migotanie: Stan naładowania akumulatora nie pozwala zacząć sprzątania. Ponownie naładuj robot Roomba.
  • Bursztynowy – pulsowanie: Robot Roomba ładuje się.
  • Zielony – ciągłe świecenie: Robot Roomba jest w pełni naładowany.
  • Bursztynowy – szybkie pulsowanie: Trwa 16-godzinny tryb ładowania odświeżającego robota Roomba.

Odwiedź Sklep iRobot - Części zamienne i akcesoria, skontaktuj się z działem obsługi klienta iRobot lub użyj Autoryzowanego dealera, aby kupić akumulator.