💬
Czat

Ikona rabatu Letnie Promocje w sklepie iRobot! - SPRAWDŹ

Przegląd funkcji Wirtualnej ściany®.

Wirtualna ściana® tworzy niewidoczną barierę, której robot Roomba nie przekroczy. Ułatwia to utrzymanie robota we wskazanym pomieszczeniu lub w obrębie wskazanej powierzchni, uniemożliwiając mu nadmierne zbliżenie do przedmiotów delikatnych lub niebezpiecznych.

Wirtualna ściana może zablokować przestrzeń o szerokości ok. 2 metrów. WŚ tworzy barierę w kształcie stożka, co oznacza, że wiązka stopniowo staje się szersza. Wirtualne ściany mogą także tworzyć dookoła siebie ochronną otoczkę, która zapobiega zbliżaniu się do nich robota Roomba.

  • Najlepsze efekty przyniesie ustawienie Wirtualnej ściany na zewnątrz otworu drzwiowego, który ma zostać zablokowany.

  • Strzałki u góry Wirtualnej ściany należy skierować ku przejściu, które ma zostać zablokowane.

Kierunek wiązki

Automatyczna Wirtualna ściana

Po ustawieniu Wirtualnej ściany w trybie AUTO kontrolka zasilania będzie cały czas migać co 8 sekund, informując że urządzenie jest włączone. Gdy baterie będą na wyczerpaniu, kontrolka Wirtualnej ściany zamiga dwukrotnie, wskazując potrzebę wymiany baterii. W trybie AUTO baterie powinny wystarczyć na około sześć miesięcy. W celu oszczędzania baterii należy wyłączać Wirtualną ścianę, kiedy nie jest używana.

Ręczna Wirtualna ściana

Należy ręcznie włączyć ręczną Wirtualną ścianę na początku cyklu sprzątania. Moduł wyłączy się po 135 minutach. Migająca na zielono kontrolka zasilania wskazuje, że baterie są na wyczerpaniu.

Wymagania dotyczące baterii

Ręczna Wirtualna ściana, automatyczna Wirtualna Ściana oraz Wirtualna latarnia wymagają użycia dwóch baterii alkalicznych typu „C”. Należy zapoznać się z sekcją dotyczącą wkładania baterii, aby dowiedzieć się, jak wymienić baterie.

Inne modele