💬
Czat

Jaki robot sprzątający do dywanów wybrać? Sprawdź nasz poradnik!

Czy wiesz, jaki jest sekret idealnie czystych dywanów? To zaawansowane technologicznie odkurzacze samojezdne marki iRobot! Pracują niezwykle cicho, wydajnie, a co najważniejsze także skutecznie. Przekonaj się jakie modele i dlaczego warto wybrać, nawet jeśli w Twoim domu nie brakuje dywanów o gęstym włosiu!

roomba j7 odkurzająca dywan

Robot sprzątający do dywanów – czym się wyróżnia?

Robot sprzątający do dywanów różni się od zwykłego odkurzacza automatycznego przede wszystkim specjalnymi funkcjami, które pozwalają mu sprawnie radzić sobie z czyszczeniem nawet tak problematycznej powierzchni, jak gęste dywany typu shaggy.

Wśród najważniejszych funkcji modeli robotów samojezdnych, dedykowanych do dywanów znajdziemy:

  • szczotki, które skutecznie zbierają kurz, sierść zwierząt i inne zabrudzenia z puchatych powierzchni;
  • odpowiednio dobraną moc ssania, dzięki której robot sprzątający odkurza dywany, docierając nawet do brudu wdeptanego w ich strukturę;
  • system nawigacji i mapowania, pozwalający na skuteczne poruszanie się po pomieszczeniach i optymalizację ścieżki sprzątania;
  • czujniki, które rozpoznają rodzaj podłogi i automatycznie dostosowują do niego tryb pracy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze robota sprzątającego do dywanów?

Przy wyborze robota sprzątającego do dywanów warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Istotne jest m.in. to, czy urządzenie jest wyposażone w odpowiednią głowicę czyszczącą, przystosowaną do usuwania kurzu i brudu z różnych rodzajów dywanów. W przypadku robotów odkurzająco-mopujących, niemałe znaczenie ma również to, czy robot rozpoznaje dywany, a co za tym idzie - nie pozostawi na nich mokrych śladów.

Aby wybrać odpowiedni odkurzacz automatyczny do dywanów, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych cech.

  • Wydajność szczotek — ważne są zarówno szczotki główne, jak i szczotka boczna, zbierają brud wzdłuż krawędzi dywanów i ścian.
  • System nawigacji — jaki robot sprzątający do dywanów wybrać? Najlepiej taki, który posiada zaawansowany system nawigacji z rozpoznawaniem dywanów, aby móc precyzyjnie poruszać się po pomieszczeniach, w których występują różne typy podłóg
  • Automatyczne dostosowanie trybu pracy — czy robot sprzątający odkurza dywany? Zdecydowanie tak, jeśli potrafi automatycznie dostosować tryb pracy do rodzaju podłogi. W przypadku robota odkurzającego z funkcją mopowania niezwykle przydatne są czujniki rozpoznawania dywanów.

Odkurzacze automatyczne do dywanów – nasze propozycje

Szukasz niezawodnego robota samojezdnego do zadań specjalnych? Sprawdź nasze propozycje i wybierz jeden z topowych modeli na rynku!

roomba s9 wykrywa dywan i zwiększa moc ssącą

iRobot Roomba s9+

Wyróżniający się zaawansowaną technologią, iRobot Roomba s9+ to doskonały wybór dla właścicieli dywanów o gęstym i długim włosiu. Zastosowanie innowacyjnych szczotek gumowych pozwala na dogłębne czyszczenie włókien dywanowych, usuwając nawet uporczywe zanieczyszczenia.

Posiadaczy dywanów z pewnością ucieszy również fakt, że model ma aż 40x większą moc ssącą niż starsze modele. Korzysta z technologii Power Boost, dzięki czemu po wykryciu dywanu zwiększa swoją moc ssącą, by dokładnie go odkurzyć. Roomba s9+ posiada także system Dirt Detect, który wykrywa najbardziej zabrudzone miejsca w domu i koncentruje w nich pracę robota oraz systemy antyalergiczne w postaci wysokowydajnego filtra powietrza, czy szczelnego worka na brud w stacji ładująco-czyszczącej.

Ponadto model korzysta z technologii Imprint Smart Mapping, która umożliwia efektywną nawigację i optymalizację ścieżek sprzątania, a automatyczna stacja Clean Base z funkcją opróżniania pojemnika na brud sprawia, że użytkowanie robota staje się bezobsługowe i bezproblemowe.

roomba combo j7 wykrywa dywany

iRobot Roomba j7

Kolejną ciekawą propozycją jest iRobot Roomba j7, który równie efektywnie co poprzednik poradzi sobie z dywanami o długim i gęstym włosiu typu shaggy. Jednym z jego głównych atutów jest zaawansowany system nawigacji PrecisionVision, dzięki któremu robot rozpoznaje i omija ponad 80 rodzajów obiektów (takich jak skarpetki, kable, buty, zabawki zwierzaków domowych i wiele innych). Świetnie radzi sobie z odkurzaniem dywanów dzięki 10x większej mocy ssącej (w stosunku do modeli Roomba serii 600), która jest jedną ze składowych 3-stopniowego systemu sprzątania. Pozostałe dwie to precyzyjna szczotka boczna do sprzątania w narożnikach i przy krawędziach oraz 2 gumowe szczotki główne, w które nie wplątują się sierść oraz włosy, lubiące kryć się głęboko we włosiu dywanów. Szczotki osadzone są na ruchomej głowicy czyszczącej, która dostosowuje się do każdej powierzchni - żaden dywan jej niestraszny! 

roomba combo j7 unosi ramię z nakładką mopującą przed odkurzaniem dywanu

iRobot Roomba Combo j7

Jeżeli marzy Ci się urządzenie, które nie tylko świetnie poradzi sobie z problematycznymi dywanami typu shaggy, ale również idealnie wymyje panele, kafle i inne, twarde podłogi — iRobot Roomba Combo j7 jest propozycją stworzoną z myślą o Tobie! Model ten posiada inteligentną nawigację PrecisionVision oraz 4- stopniowy system sprzątania. Na system składają się 2 gumowe szczotki główne do wszystkich powierzchni, szczotka boczna, 10x większa moc ssąca oraz innowacja, której nie posiada żaden inny sprzęt tego rodzaju - całkowicie unoszący się moduł mopujący! Kiedy robot wykryje dywan, unosi ramię z nakładką mopującą na samą górę, dzięki czemu nigdy nie zamoczy dywanu. 4-stopniowy system sprzątania gwarantuje gruntowne czyszczenie, bez mokrych śladów na dywanie, brudu w narożnikach czy włosów wplątanych w szczotki. 

Wszystkie zaprezentowane roboty sprzątające to topowi przedstawiciele swojej kategorii. Cechują się zaawansowanymi technologiami i akcesoriami, dzięki którym będą w stanie precyzyjnie usunąć nawet najbardziej problematyczne zabrudzenia i sierść z każdego dywanu, a ich funkcje, wydajność oraz łatwość obsługi sprawią, że sprzątanie stanie się proste i przyjemne.

O krok przed bałaganem.

Sklep