💬
Czat

Robot sprzątający do małego mieszkania – jaki wybrać?

Marzysz o tym, aby zawsze po pracy wracać do idealnie czystego mieszkania, ale nie masz czasu na codzienne porządki? Niezawodny iRobot Roomba przybywa na ratunek! Poznaj najlepsze roboty sprzątające, które świetnie sprawdzą się w małych przestrzeniach i znacznie ułatwią Ci codzienne obowiązki.

Czy warto kupić robota sprzątającego do małego mieszkania?

Zastanawiasz się nad zakupem robota sprzątającego, ale boisz się, że na Twoim małym metrażu czeka na niego zbyt dużo wyzwań w postaci licznych mebli, czy wysokiego dywanu w salonie? Bez obaw! Niezawodny iRobot Roomba w małym mieszkaniu czuje się jak ryba w wodzie. Dzięki kompaktowym rozmiarom z łatwością poradzi sobie z trudno dostępnymi miejscami, a Twój dom zawsze będzie wyglądać nienagannie. Robot sprzątający do małego mieszkania to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie ekologiczne i energooszczędne rozwiązania. Każdy model na jednym ładowaniu jest w stanie poradzić sobie nawet z uporczywymi zabrudzeniami. Dodatkowo większość robotów samojezdnych wyposażona jest w stację umożliwiającą automatyczne opróżnianie zbiornika na brud, dzięki czemu sprzątają właściwie bez Twojego udziału, również gdy nie ma Cię w domu!

Robot sprzątający do małego mieszkania – najważniejsze parametry

Przed zakupem robota sprzątającego warto zastanowić się nad tym, z jakiego rodzaju powierzchniami będzie miał na co dzień do czynienia i jakich funkcji będziemy od niego oczekiwać. Zatem po jaki odkurzacz do domu sięgnąć, jeśli ma on skutecznie doczyścić niewielkie mieszkanie i jakimi parametrami powinien się wyróżniać?

Wielkość i wysokość urządzenia

W przypadku małych mieszkań istotna jest kompaktowa budowa robota. Dzięki niej będzie mógł sprawnie manewrować w ciasnych pomieszczeniach pomiędzy przeszkodami, a także dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, takich jak przestrzeń pod meblami.

Czas pracy na jednym ładowaniu

Ważne jest, aby wybrać urządzenie, które będzie w stanie posprzątać całe mieszkanie na jednym ładowaniu. W przypadku małych mieszkań wystarczy, jeśli robot będzie pracował przynajmniej przez 60-90 minut na jednym ładowaniu. Dodatkowo, roboty iRobot posiadają funkcję ładowania i wznawiania sprzątania - kiedy akumulator jest bliski rozładowania, robot wraca do stacji, a po doładowaniu wznawia sprzątanie od miejsca w którym je przerwał.

System nawigacji

Zaawansowany system nawigacji to absolutna podstawa na małym metrażu. Dzięki niej robot będzie mógł efektywnie poruszać się między meblami, omijać przeszkody, a także dokładnie sprzątać wszystkie zakamarki. Ponadto Roomba zapamiętuje Twoje najczęstsze ustawienia i na ich podstawie tworzy spersonalizowane harmonogramy sprzątania.

Najlepszy robot sprzątający do małego mieszkania – nasze propozycje

Odkurzacz samojezdny do małego mieszkania musi być prawdziwym mistrzem omijania przeszkód. Istotne jest też, aby na jednym ładowaniu wysprzątał każdy pokój, a w przypadku właścicieli czworonogów również świetnie radził sobie z sierścią na dywanach. Czy takie perełki istnieją? Jak najbardziej! Oto nasze 3 sprawdzone rekomendacje.

iRobot Roomba i5+

Niezawodny iRobot Roomba i5+ to wprost idealna propozycja dla osób poszukujących najnowszych rozwiązań technologicznych. Model dopasowuje moc czyszczenia do rodzaju zabrudzeń, zapamiętuje Twoje najczęstsze ustawienia, a nawet optymalizuje harmonogram swojej pracy, tak by była jeszcze bardziej efektywna. Co więcej, Roomba i5+ wyposażona jest w system Clean Base, który umożliwia automatyczne opróżnianie pojemnika na śmieci. Dzięki temu nie musisz już martwić się o regularne czyszczenie urządzenia. Odkurzacz oferuje również zaawansowany system nawigacji oraz długi czas pracy na jednym ładowaniu.

iRobot Roomba i3+

Szukasz wydajnego robota w przystępnej cenie? Wybierz model iRobot Roomba i3+, który do pracy wykorzystuje 3-stopniowy system sprzątania, zaawansowane czujniki oraz technologię Dirt Detect, dzięki której nie przeoczy nawet maleńkiego okruszka! Model jest też niezwykle prosty w obsłudze dzięki intuicyjnej aplikacji na smartfona, doskonale radzi sobie ze zwierzęcą sierścią dzięki niemal 10-krotnie większej mocy ssania i samodzielnie opróżnia zbiornik na śmieci.

iRobot Roomba Combo i8

Wielozadaniowy iRobot Roomba Combo i8 to niezastąpiony model dla każdego, kto poszukuje funkcjonalnego robota odkurzająco-mopującego. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu będziesz w stanie zadbać o swoje podłogi kompleksowo, gdyż model nie tylko odkurza, ale też mopuje powierzchnie. Roomba Combo i8 wykrywa obszary szczególnie zabrudzone i to na nich koncentruje swoją pracę. Co więcej, podobnie jak poprzednie modele świetnie radzi sobie z sierścią i trudno dostępnymi zabrudzeniami np. w narożnikach i przy krawędziach.

Szukasz idealnego robota sprzątającego do swojego małego mieszkania? Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na nasze propozycje, doskonale łączące w sobie wysoką jakość, zaawansowane technologie oraz praktyczne funkcje. Oczywiście bez względu na to, które urządzenie finalnie wybierzesz, z pewnością zyskasz więcej czasu dla siebie i swoich bliskich, a także będziesz w stanie zadbać o idealny porządek i to całkowicie bez wysiłku!

O krok przed bałaganem.

Sklep