💬
Czat

Ikona rabatu Sprawdź OUTLET i kupuj nawet do 40% taniej

Lorem ipsum dolor sit amet

Jaki odkurzacz automatyczny wybrać?

Odkurzacz samojezdny to urządzenie, które zastępuje Cię w obowiązku odkurzania całego domu. Zrobi to tak dokładnie, jak zrobiłbyś to Ty. Posiada inteligentne czujniki, które pozwalają mu omijać napotkane przeszkody. Napędzany jest przez skrętne koła, a pod jego spodem znajdują się 2 specjalne szczotki główne, które razem z dużą mocą ssącą odpowiedzialne są za wciąganie brudu do pojemnika. Większość odkurzaczy automatycznych posiada filtr antyalergiczny, który jest ogromnym plusem dla alergików. Urządzenia te łączą się z aplikacją, w której sporządzane są raporty sprzątania oraz w której możesz tworzyć harmonogramy pracy.

Roomba 980 sprzątająca podłogę pod kanapą

Prawdziwa magia zaczyna się, gdy Twój robot odkurzający posiada system mapowania pomieszczenia oraz inteligentną nawigację, dzięki której swobodnie przemieszcza się po Twoim domu. W ten sposób możesz wskazać, które pomieszczenie ma być sprzątane oraz w których godzinach. Pamiętaj, że iRobot ma być Twoim pomocnikiem i wyręczać Cię w sprzątaniu w taki sposób, aby jednocześnie Ci nie przeszkadzać. Umożliwia to funkcja sprzątania gdy wychodzisz z domu – robot rozpozna moment Twojego wyjścia i rozpocznie pracę.

Jeśli oczekujesz jeszcze lepszych efektów sprzątania, rozważ urządzenie hybrydowe – odkurzacz i mop jednocześnie. Hybryda wyposażona jest w szczotki wciągające sypkie zanieczyszczenia oraz w mopa, który wyczyści plamy i inne, lepkie zabrudzenia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze robota sprzątającego?

Ważnym parametrem jest czujnik, który rozpozna sprzątaną powierzchnię i uniemożliwi robotowi upadek ze schodów. Funkcjonalność robota można również uzupełnić, kupując wirtualną ścianę. Dzięki niej robot nie wjedzie w wybrane przez nas obszary. Oprócz tego należy pamiętać, że iRobot posiada w swojej ofercie modele wyposażone w stacje ładująco-czyszczące, które jednocześnie służą do automatycznego opróżniania zbiornika na brud – dzięki nim nieporównywalnie wzrasta samodzielność urządzenia, pozwalając na jego pracę bez naszego udziału nawet do 60 dni.

Jaki robot odkurzający kupić? Taki, który poradzi sobie równie dobrze zarówno na dywanie, jak i na parkiecie, a jego wbudowane czujniki pozwolą uniknąć wjeżdżania w meble i inne obiekty w mieszkaniu. Wybierz urządzenie, dla którego pokonywanie progów nie jest problemem, dzięki czemu nie będziesz musiał przenosić go pomiędzy pomieszczeniami oraz który posiada akumulator, umożliwiający mu pracę przez co najmniej godzinę. W tym czasie powinien uporać się z dużą powierzchnią, po czym samodzielnie wrócić do stacji ładującej.

Najlepsze roboty sprzątające — sprawdź nasze propozycje

Wszystkie roboty oferowane przez iRobot posiadają doskonałe funkcje nawigowania oraz akumulatory o dużej mocy, umożliwiające im długą i efektywną pracę. Większość z nich będzie ładować się samodzielnie i wracać w celu kontynuowania pracy dokładnie do miejsca, w którym ją przerwał.

Ekonomiczna Roomba seria 600

Roomba seria 600 to najbardziej budżetowe modele gruntownie odkurzających robotów, które wyposażone zostały w podstawowe funkcje. Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby Twój odkurzacz sprzątał samodzielnie, a jedynym Twoim zadaniem będzie naciśnięcie przycisku – roboty Roomba serii 600 mogą być dla Ciebie wystarczające. Urządzenie także posiada szczotkę boczną, która poprawia jakość jego sprzątania oraz system, który wykryje silniejsze zabrudzenia – to odkurzacz inteligentny w całym znaczeniu tego słowa.

Niezwykle samodzielna Roomba e5

Jeśli wymagasz, aby Twój odkurzacz działał w czasie, gdy nie ma Cię w domu – weź pod uwagę model Roomba e5. Możesz obsługiwać go przez aplikację lub ustawić harmonogram sprzątania, dzięki któremu kontrola nie będzie konieczna – robot bez problemu poradzi sobie sam. Dzięki temu możesz cieszyć się czystymi podłogami zawsze wtedy, gdy wracasz do domu. Model e5 wyposażony jest w 2 gumowe szczotki główne, wysokowydajny filtr oraz mocną baterię, która umożliwi mu posprzątanie większej przestrzeni za jednym razem.

Całkowicie bezobsługowa Roomba i7+ – zapomnij o odkurzaniu

eśli zależy Ci na robocie całkowicie automatycznym, który sam opróżni swój zbiornik, utworzy mapę Twojego domu, automatycznie odróżni pokój dziecięcy od salonu, a na koniec sporządzi raport z odkurzania i wskaże, które pomieszczenia już posprzątał – Roomba i7+ to odkurzacz dla Ciebie! Doskonała moc ssąca i wysokowydajny filtr sprawią, że naprawdę docenisz jakość odkurzania. Robot może sprzątać tak dokładnie jak Ty. Funkcja automatycznego opróżniania pojemnika na brud do stacji Clean Base sprawi, że nie będziesz musiał zajmować się robotem nawet do 60 dni. Pamiętaj, aby podłączyć stację w widocznym miejscu – w przeciwnym razie możesz zupełnie zapomnieć o istnieniu robota!

Hybrydowy robot odkurzająco-mopujący Roomba Combo

Jeśli obawiasz się, że samo odkurzanie w Twoim domu nie wystarczy, nie musisz kupować dwóch osobnych urządzeń. Wypróbuj robota Roomba Combo, która jednocześnie odkurzy sypkie zanieczyszczenia i domyje trudniejsze, lepkie plamy nawilżoną nakładką. Jeśli czasami chcesz jedynie odkurzać lub tylko mopować, możesz wybrać odpowiedni tryb pracy, a Roomba dopasuje się do Ciebie.

Dziewczynka bawi się z psem a robot roomba combo sprząta podłogę

O krok przed bałaganem.

Sklep